Rząd warszawski przedstawił kolejne covidowe rozporządzenie, którego będą musieli przestrzegać Polacy. Zakłada ono wyszczepianie 12-latków i „luzowanie” obostrzeń. Znalazła się również wzmianka o udostępnianiu danych osób niezaszczepionych.

Zapis dotyczący udostępniania NFZ danych osób, które nie przyjęły szczepienia znalazł się w rozporządzeniu Rady Ministrów z 4 czerwca 2021 roku.

O jakich danych mowa? Chodzi o imię, nazwisko, numer PESEL, a także numer telefonu.

Nowe rozporządzenie zmienia „rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii”. Do rozporządzenia rządu warszawskiego z 6 maja 2021 roku dołączono w § 2 po ust. 7 – ust. 7a.

— Dane osób, które nie poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19, obejmujące imię i nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu, mogą być udostępniane z systemy teleinformatycznego, o którym mowa w ust. 4 pkt 1, Narodowemu Funduszowi Zdrowia w celu informowania przez ten podmiot osób, których dotyczą te dane, o możliwości poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19 — poinformowano.

Zobacz również: Brawo! Młody patriota sprzeciwił się kłamstwu o obozie zagłady w Treblince [WIDEO]

Co jeszcze zakłada nowe rozporządzenie? Dzięki zmianom będzie może zaszczepić przeciwko COVID-19 osoby, które ukończyły 12 lat. Uchyla tym samym zapis, który ograniczał organizowanie zgromadzeń mówiący, że „…zakazuje się organizowania lub udziału w zgromadzeniach w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. – Prawo o zgromadzeniach, z wyłączeniem zgromadzeń organizowanych na podstawie zawiadomienia, albo decyzji”, w którym mówi ustawa o zgromadzeniach.

Czy dalsze luzowanie koronarestrykcji ułatwi nam życie?

Dopuszczalna liczba uczestników i spotkań, które mają miejsce na otwartym powietrzu albo w lokalu zostaje zwiększona z 50 do 150 osób.

Jeżeli chodzi o obowiązkową liczbę miejsc w środkach komunikacji publicznej, które muszą pozostać wolne to zmniejszą się z 50 proc. do co najmniej 25 proc. Rozporządzenie zakłada uchylenie zakazu urządzania gier hazardowych oraz działania kasyn.

Zobacz również: Premier Morawiecki pokazał, jak spędził długi weekend z rodziną. Te zdjęcia zachwyciły internautów

Korzystanie z siłowni i klubów fitness będzie możliwe przy zachowaniu zasady 1 osoba na 15 m kw.
Rozporządzenie znosi również nakaz, który mówi, że działalność polegająca na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach jest dopuszczalna w ogródku gastronomicznym.

Znosi się także zakazy prowadzenia działalności przez świetlice, domy i ośrodki kultury, zakazy działania pokojów zagadek, miejsc do tańczenia, domów strachu, prowadzenia działalności związanej z projekcją filmów lub nagrań wideo w domach i ośrodkach kultury, w kinach, na otwartym powietrzu i w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych.

źródło: nczas.com

(Visited 3 908 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Nie życzę sobie, by ktokolwiek komukolwiek udostępniał moje dane wrażliwe, a do takich należą dane medyczne. Poza tym nr PESEL objęty jest RODO, gdyż może być wykorzystywany do kradzieży tożsamości! Ofert składanych przez telemarketerów z NFZ też sobie nie życzę. Czy już naprawdę nie ma żadnego bata na tę nie-rządną władzę!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj