Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej gościł w porannej audycji Roberta Mazurka na antenie RMF FM. Dziennikarz dał politykowi 30 sekund na to, by ten przekonał słuchaczy stacji do oddania głosu na Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Sławomir Neumann zachwalał na wizji swoją partyjną koleżankę:

— Skończy się epidemia, skończy się czas łamania tych wszystkich więzów, które mamy w firmach, także w rodzinach. Potrzebny jest prezydent, który otoczy wszystkich opieką. To jest prezydent, która pomoże także tym, którzy stracili więzy rodzinne związane z możliwością spotykania się z rodziną i przyjaciółmi. Wtedy trzeba będzie te rany leczyć! Ona jest najlepszą osobą do tego — przekonywał prominentny poseł PO.

W pewnym momencie prowadzący zapytał Neumanna o hasło wyborcze kandydatki Koalicji Obywatelskiej. I właśnie w tym momencie pojawił się problem:

— Jakie jest hasło tej najlepszej kandydatki? — spytał zaciekawiony Mazurek.

— Prawdziwa prezydent… — odpowiedział bez przekonania polityk i na chwilę w studiu RMF zapadła cisza.

— I co dalej?

— To prawdziwa prezydent… — powiedział nieco skonsternowany Neumann.

— Nie panie pośle, myli się pan — uciął Mazurek.

W dalszej części rozmowy poseł PO, migając się od odpowiedzi na pytanie dziennikarza o „bojkot” wyborów przez Kidawę-Błońską stwierdził, że wybory prezydenckie nie odbędą się w ustalonym terminie:

— Jestem przekonany, że 10 maja nie będzie wyborów. Nie ma kto ich przeprowadzić. Nie ma takiego prawa, które by pozwalało przeprowadzić wybory w maju.

Parlamentarzysta następnie uchylał się przed konkretnymi odpowiedziami, co szybko podłapał Mazurek i przerwał wywód polityka:

Pan może potokiem słów mnie zalać, i będę teraz zalany potokiem słów złotoustego Sławomira Neumanna — szydził redaktor.

Przeczytaj również: Skandaliczny fake podany przez dziennikarza Gazety Wyborczej. Ziemkiewicz: „To nie stan umysłu. To stan jego braku”

źródło: RMF FM

(Visited 265 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj