propolski.pl: Nauka zdalna pozostanie na dłużej?

Nauka zdalna w szkołach pozostanie z nami na dłużej? „Trzeba zachować bezpieczeństwo”

Wiceminister edukacji i nauki prof. Włodzimierz Bernacki wystąpił na antenie Radia Kraków i wypowiedział się w temacie nauki zdalnej. Wiele wskazuje na to, że szkoły będą pracować w ten sposób znacznie dłużej, niż zakładano.

Ministerstwo edukacji podjęło decyzję, że od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. szkoły będą pracować w trybie nauki zdalnej.

Według pierwszych ustaleń nauka zdalna miała trwać do 10 stycznia. Okazuje się, że nie jest to pewna wersja, ponieważ, ostatecznej decyzji w dalszym ciągu nie ma.

Wiceminister edukacji prof. Włodzimierz Bernacki podkreślił, że nauka zdalna będzie trwać w szkołach także po 10 stycznia.

– Wydaje się, że ta decyzja dotycząca powrotu 10 stycznia zapadnie w tygodniu poprzedzającym, czyli między Nowym Rokiem i świętem Trzech Króli. Dziś jest za wcześnie. Dane, które spływają do ministerstwa, są uspokajające – wyjawił prof. Bernacki.

Profesor dodał, że największy strach i wątpliwości budzi aktualnie wariant Omikron.

– Na temat nowej odmiany wiemy wiele i niewiele. Niewiele, bo nie znamy wszystkich skutków i tego, jaki ten wirus będzie miał wpływ na nasze funkcjonowanie. Wiemy, że objawy są nieco inne niż klasycznego koronawirusa. Badania trwają. Mamy kilka przypadków w Polsce. Trzeba zachować bezpieczeństwo – zaznaczył wiceminister edukacji.

Zobacz również: Jaki los czeka polskiego dezertera na Białorusi? Ekspert: „Dostanie pracę i skromną pensję” [WIDEO]

Zobacz również: Premier Morawiecki w mocnym tonie o Tusku. „Mówił o wieszaniu. Zalał Polskę nienawiścią”

Źródło: DoRzeczy.pl, Radio Kraków, gazetaprawna.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these