Pandemia wywołana wirusem SARS-CoV-2 wciąż się rozpędza. Aktualnie Ministerstwo Zdrowia informuje o ponad 9 tys. nowych zakażeń.

Wiele krajów UE w tym Polska walczy z nadciągającą czwartą i w perspektywie piątą falą zachorowań. Szczególny niepokój budzi nowa mutacja wirusa o nazwie Omikron.

– Apogeum zakażeń i hospitalizacji w IV fali mamy za sobą. Zaczynająca się od jutra 3-tygodniowa przerwa w nauce stacjonarnej powinna przyspieszyć spadki. Zejście z wysokich poziomów zakażeń i hospitalizacji jest konieczne w kontekście ryzyk związanych z #Omikron – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o ponad 9 tys. zachorowań.

– Mamy 9609 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1628), śląskiego (1360), dolnośląskiego (899), wielkopolskiego (834), pomorskiego (831), małopolskiego (824), zachodniopomorskiego (616), łódzkiego (575), kujawsko-pomorskiego (385), opolskiego (342), lubuskiego (270), podkarpackiego (264), warmińsko-mazurskiego (246), świętokrzyskiego (191), lubelskiego (177), podlaskiego (79) – poinformowało MZ.

– Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 23 osób – dodano.

Zobacz również: Jaki los czeka polskiego dezertera na Białorusi? Ekspert: „Dostanie pracę i skromną pensję” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Premier Morawiecki w mocnym tonie o Tusku. „Mówił o wieszaniu. Zalał Polskę nienawiścią”

Źródło: tysol.pl, Twitter.com wp.wiadomości, interia.wydarzenia

(Visited 92 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj