W Lublinie odbywa się właśnie coroczna demonstracja organizowana z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie to jest dla wielu doskonałą okazją do wyrażenia swoich poglądów. Lewicowy aktywiści ponownie wyszli na ulicę, by bronić swoich praw, które są rzekomo łamane przez partię rządzącą.

— Teraz nasza wolność jest szczególnie naruszana, dlatego wychodzimy na ulicę, by wykrzyczeć DOŚĆ! — mówią organizatorzy.

Tegoroczny protest odbywa się pod hasłem „Nasze ciała krzyczą dość” i ma na celu pokazanie sprzeciwu wobec obecnej niezadowalającej sytuacji w kraju. Największy gniew tyczy się z pewnością niedawnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który wprowadza zakaz aborcji, nawet w przypadku, gdy płód dotknięty będzie ciężkimi wadami.

Zobacz również: Strajk Kobiet chce mieć swoje „sakramenty”. Aktywiści przedstawili zaskakujące pomysły

Manifestacja rozpoczęła się w sobotę po godz. 14 na placu Wolności. Na fanpage Dziennik Wschodni możemy śledzić przebieg całego wydarzenia. Na nagraniu nie brakuje wulgaryzmów i barwnych haseł uderzających w PiS. „Oberwało” się również policji wobec, której nie szczędzono wyzwisk i przekleństw.

Manifa w Lublinie

Opublikowany przez Dziennik Wschodni Sobota, 6 marca 2021

źródło: facebook.com

(Visited 445 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Radna Lewicy Halina Owsianna przyszła na spotkanie w przebraniu pszczoły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here