propolski.pl: Następny polityk odchodzi z PO: "Uświadomiłem sobie, że nie jest to już ta sama partia..."

Następny polityk odchodzi z PO: „Uświadomiłem sobie, że nie jest to już ta sama partia…”

Jak donoszą media, kolejny polityk zdecydował się na odejście z Platformy Obywatelskiej. Chodzi o działacza i radnego PO Wojciecha Krzysztonka, który zrezygnował z członkostwa w partii i w klubie KO w Radzie Miasta Krakowa.

O swojej decyzji polityk PO poinformował za pośrednictwem Facebooka.

— Uświadomiłem sobie, że nie jest to już ta sama partia, do której wstępowałem 16 lat temu — podkreślił Krzysztonek, wskazując w swoim oświadczeniu, że od wielu miesięcy „z niepokojem” obserwował to, co dzieje się wewnątrz ugrupowania.

— Mam wrażenie, że Platforma nie płynie w żadnym konkretnym kierunku, ale dryfuje bez celu. Nie ma strategii, nie kreuje żadnej polityki, potrafi jedynie reagować — napisał polityk.

W swoim poście polityk nawiązał do piątkowego usunięcia z PO parlamentarzystów Ireneusza Rasia oraz Pawła Zalewskiego. Liderzy partii uzasadniali tę kwestię „działaniem na szkodę Platformy”. Obaj posłowie podpisali niedawno list ponad 50 parlamentarzystów PO i KO, w którym apelowano o zmiany w partii.

Zobacz również: IKEA oznaczała klientów bez maseczek! „Jak Żydów w czasie wojny”

Zdaniem Krzysztonka politycy musieli opuścić szeregi formacji „tylko dlatego, że mieli odwagę otwarcie domagać się dyskusji nad sytuacją w partii”.

Radny podkreślił, że długo zastanawiał się nad sensem swojej dalszej obecności i działań w strukturach partii.

— Uświadomiłem sobie, że nie jest to już ta sama partia, do której wstępowałem 16 lat temu. Nie jest to moja Platforma Obywatelska… Pozostanie w niej byłoby nie fair wobec samego siebie, ale także byłoby nieuczciwym dawaniem członkom PO fałszywego poczucia, że wciąż jestem częścią ich organizacji. Dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji z PO oraz z klubu KO w Radzie Miasta Krakowa — poinformował w mediach społecznościowych.

Polityk zwrócił się również do wszystkich tych, z którymi współpracował w ostatnich latach, i zapewnił internautów, że odejście z szeregów partii i klubu KO nie będzie miało wpływu na jego „dalszą aktywność publiczną”.

Zobacz również: Makłowicz w kampanii Fijołka. Obiecał, że przygotuje festiwal kulinarny [WIDEO]

Od wielu miesięcy z niepokojem obserwuję to, co dzieje się w PO. Mam wrażenie, że Platforma nie płynie w żadnym…

Opublikowany przez Wojciech Krzysztonek Środa, 19 maja 2021

Źródło: Niezalezna.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these