propolski.pl: Putin

Rosja ponownie chce przesuwać granicę. Tym razem nie swoją

Rosja zaproponowała pomoc w negocjacjach pomiędzy Republiką Armenii a Republiką Azerbejdżanu. Federacja Rosyjska miałaby wystąpić w roli mediatora w sprawie wytyczenia linii demarkacyjnej pomiędzy obydwoma państwami.

Rosja proponuje obydwu stronom konfliktu w nowym wytyczeniu granic oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej dodał także, że Moskwa wyszła z propozycją utworzenia ormiańsko-azerskiej komisji.

Republika Armenii oskarżyła w ubiegłym tygodniu Azerbejdżan o wysłanie żołnierzy na ormiańskie terytorium. Incydent ten sprawił, że relacje pomiędzy obydwoma państwami uległy znacznemu pogorszeniu. Przypomnijmy, że przy udziale Moskwy zawieszono broń po kilku tygodniach wojny w Górskim Karabachu. Ormianie wówczas ponieśli porażkę w toczących się walkach o sporny region.

Władze Azerbejdżanu utrzymują, że wysłane przez rząd wojska znajdują się na terytorium Azerów. Rosja zaproponowała obydwu stronom, że Kreml udzieli pomocy w nowym wytyczeniu granic. Co więcej, Moskwa wysłała wcześniej siły pokojowe do Górskiego Karabachu w celu kontroli przestrzegania zasad zawieszenia broni.

Przeczytaj również: Porównał Kaczyńskiego do Hitlera. Dzisiaj zapadła decyzja sądu i nie spodoba się ona wielu osobom

Przeczytaj również: Libicki ujawnia mocną opinię działacza PO. W Platformie jest dużo, dużo gorzej niż się o tym mówi

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these