Najnowszy sondaż pracowni Social Changes rozwiał wiele wątpliwości co do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Ankietowani odpowiedzieli na pytanie: „Na które ugrupowanie oddałaby Pani/oddałby Pan głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?”.

Okazuje się, że ulubieńcem Polaków wciąż pozostaje Prawo i Sprawiedliwość, na które chęć oddania głosu wyraziło 35 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z rekordowym 27 proc. poparciem. Oznacza to, że formacja byłego prezentera TVN stale zyskuje nowych zwolenników i zaczyna miażdżyć słabnącą Koalicję Obywatelską.

Zobacz również: Dyrektor Dariusz Nawrocki nie żyje. Zmarł niedługo po przyjęciu szczepienia

Partia Borysa Budki w ostatnim sondażu zdobyła zaledwie 15 proc. głosów badanych. Poparcie dla Lewicy utrzymuje się wciąż na tym samym 9 proc. poziomie. Na kolejnym miejscu znalazła się Konfederacja, którą popiera 7 proc. respondentów.

Do Sejmu nie weszłoby Kukiz’15 z wynikiem zaledwie 3 proc. oraz PSL, które również zdobyło 3 proc.

Frekwencja zadeklarowana w sondażu wyniosła 64 proc. 26 proc. odparło, że nie planuje brać udziału w wyborach parlamentarnych. 10 proc. nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1057 Polaków w okresie od 28 do 31 maja 2021 roku.

Przeczytaj również:  Prezydent Duda w amerykańskiej telewizji. Otrzymał bardzo niewygodne pytanie

Zobacz również: Donald Tusk zasiądzie w Senacie? Minister Czarnek: Nie boimy się

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 758 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj