Najnowszy sondaż IBRiS dla portalu Onet pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż pozostaje na prowadzeniu. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 31,1 procent poparcia wśród Polaków. Nieco dalej plasuje się Koalicja Obywatelska, jednak wyraźnie traci w stosunku do Polski 2050 Szymona Hołowni.

Sondaż IBRiS dla Onetu podaje również, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, w Sejmie znalazłoby się aż sześć ugrupowań.

PiS nadal pozostaje pierwszym wyborem Polaków z 31,1 procent poparcia respondentów w badaniu. Wielką stratę odnotowała Koalicja Obywatelska, tracąc 3 punkty procentowe i przyjmując wynik 19,2 procent. Tuż za nią znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, zyskując 6 punktów procentowych poparcia oraz wynik 16,9 procent.

Do Sejmu weszłaby również Lewica, na którą chce głosować 8,9 procent badanych. Zaraz za nią znalazła się z kolei konfederacja, otrzymując wzrost o 2 punkty procentowe, co daje formacji Krzysztofa Bosaka i Janusza Korwin-Mikkego poparcie rzędu 7,4 procent.

Listę ugrupowań zamyka PSL, którą wskazało 5,5 procent Polaków biorących udział w badaniu opinii. Aż 11,1 procent respondentów nie wie, na kogo oddałoby głos w najbliższych wyborach. Przewidywana frekwencja wyniosła 52 procent.

Badanie przeprowadzone zostało przez pracownię IBRiS 30-31 stycznia na reprezentatywnej grupie 1100 dorosłych Polaków.

Przeczytaj również: Chuck Norris stracił cierpliwość: „Co z Wami, ludzie?! Cenicie wyżej rurki niż życie?!”

Źródło: Nczas

(Visited 4 084 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj