Chuck Norris

Chuck Norris stracił cierpliwość: „Co z Wami, ludzie?! Cenicie wyżej rurki niż życie?!”

Legenda kina Chuck Norris zabrał głos w sprawie niedawnego badania, z którego wynika, że dla 51% Kanadyjczyków używanie plastikowych słomek jest dużo gorsze od przeprowadzenia aborcji. Jedynie 26% respondentów wyraziło odwrotną opinię.

Czy naprawdę spodziewamy się skomentował Chuck Norris że w USA odsetek ten będzie inny niż u naszych północnych sąsiadów, zwłaszcza że Ameryka zalegalizowała aborcje 15 lat wcześniej? zapytał 81-letni aktor.

Norris dodał następnie, że niedawno w jego rodzinnym kraju obchodzona była 48. rocznica pierwszego przypadku zalegalizowania aborcji.

22 stycznia 1973 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych ogłosił swoją decyzję w sprawie Roe przeciwko Wade. Jedenaście lat później, 13 stycznia 1984 r., Prezydent Ronald Reagan wydał proklamację ustanawiającą 22 stycznia pierwszym Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego — przypomniał gwiazdor kina akcji.

Wstrząsająca jest dla mnie myśl, że od tego czasu ponad 62 miliony Amerykanów straciło z tego powodu życie w łonie matki. (…) Powinniśmy się nauczyć szanować ludzkie życie od jego poczęcia mówił.

Czy to w stolicy Stanów Zjednoczonych, czy w miastach w każdym stanie naszego państwa, nie powinniśmy usprawiedliwiać przemocy wobec ludzi poza łonem lub w łonie matki. Powinniśmy raczej szanować całe ludzkie życie od poczęcia do grobu — zaapelował.

Norris przywołał potem kontrowersyjne badanie przeprowadzone w Kanadzie. 51% respondentów uznało w nim, że używanie plastikowych słomek do napojów jest moralnie dużo gorsze niż przeprowadzenie aborcji. Podobna sprawa ma się z eutanazją.

— Ktoś mógł uśmiercić swoją starszą matkę lub abortować nienarodzone dziecko, ale uważa się za dobrego człowieka, ponieważ użył bambusowej, a nie plastikowej słomki. Co z Wami, ludzie? Cenicie wyżej rurki do picia niż życie? pytał obecne pokolenie 81-letni aktor.

Przeczytaj również: Niedzielski podał, ilu Polaków zaszczepiono we wtorek na COVID-19. Liczba jest zawrotna

źródło: TVP Info

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these