Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony na zlecenie „Super Express” pokazuje, że aż 56 procent respondentów wykazuje chęć do zaszczepienia się na wirusa COVID-19.

Komentatorzy wskazują, że tak wielki entuzjazm wobec szczepionki na COVID-19 może spowodować problemy z dostarczeniem jej, a także spowolnić tempo szczepień.

Jeszcze w grudniu chęć przyjęcia preparatu deklarowało jedynie 32 procent respondentów. W styczniu też wyraźnie spadł odsetek osób, które wcześniej twierdziły, że się nie zaszczepią. Teraz odmawia szczepionki 30 procent, w stosunku do 43 procent w grudniu.

14 procent badanych stwierdziło, że nie wie, czy i w ogóle zamierza przyjąć preparat. Sondaż został przeprowadzony w dniach 29 stycznia – 1 lutego na próbie 1081 dorosłych Polaków.

Polski program szczepień rozpoczął się 27 grudnia ubiegłego roku. 25 stycznia ruszyło szczepienie grupy pierwszej, czyli Polaków powyżej siedemdziesiątego roku życia. Według zapewnień pełnomocnika rządu ds. programu szczepień Michała Dworczyka, w lutym trafi do Polski około 1,4 miliona preparatów koncernu Pfizer i firmy BioNTech, ponad 500 tys. szczepionek firmy AstraZeneca oraz ok. 350 tys. szczepionek firmy Moderna. Daje to ponad 2,2 mln dawek.

Przeczytaj również: NAJNOWSZY SONDAŻ: PiS na prowadzeniu. Koszmarna strata KO, wzrost Konfederacji. Aż 6 formacji w Sejmie

źródło: Do Rzeczy

(Visited 5 502 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj