Najnowszy sondaż United Surveys nie pozostawia złudzeń. Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, to ponownie zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość. Nie mogłoby jednak liczyć na samodzielne rządy w przyszłej kadencji.

Najnowszy sondaż United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej”, dziennika.pl, RMF FM i rmf24.pl potwierdza, że PiS uzyskało 33,2 proc. głosów.

Na drugiej pozycji uplasowała się Koalicja Obywatelska, która cieszy się poparciem 26,1 proc. ankietowanych. Jeżeli chodzi o Polskę 2050, to zdobyła ona 10,6 proc. uznania.

W najnowszym badaniu Lewicy przypadło 6,2 proc. głosów, PSL – 6 proc., natomiast Konfederacji – 5,8 proc. 12,1 proc. respondentów pozostało niezdecydowanych.

Procentowe wyniki sondażu przełożono również na mandaty. Według dziennikarzy „DGP” PiS otrzymałoby 200 mandatów, KO – 153, a Polska 2050 – 50 mandatów.

Natomiast w przypadku Lewicy byłoby to 21 mandatów, PSL – 19, a Konfederacji – 18.

Wszystko wskazuje na to, że PiS nie zdobyłby większości w Sejmie i miałby trudności w stworzeniu koalicji. Aby wybrnąć z trudnego położenia, musiałby otworzyć się na współpracę z co najmniej dwiema partiami, a jest to mało prawdopodobne.

Sondaż przeprowadzono 27 stycznia na ogólnopolskiej grupie 1000 pełnoletnich Polaków metodą CATI.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

Zobacz również: Renata Dancewicz ostro o wierze: „Nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła”

Zobacz również: Youtuber wrzucił 50 tysięcy zł do puszki WOŚP. Nagrała się reakcja wolontariuszy [WIDEO]

źródło: Onet.pl, wp.pl

(Visited 256 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj