Najnowszy sondaż Social Changes nie pozostawia złudzeń. Partia rządząca niezmiennie plasuje się na pierwszym miejscu z wynikiem 30 proc. badanych. Na kolejnej pozycji znalazła się idąca ramię w ramię z KO, Polska 2050, na którą głos oddałoby po 22 proc. ankietowanych.

W Parlamencie zobaczylibyśmy również Lewicę oraz Konfederację. W sondażu rozpatrywano dwa warianty. W pierwszym, brano pod uwagę obecność Polski 2050, a w drugim nie. W pierwszej opcji chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę wyraziło 30 proc. badanych, a na drugim miejscu znalazły się Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050, które poparło 22 proc. badanych.

Zobacz również: Greta Thunberg dogryzła Trumpowi: „Jak miło to widzieć”

Równo po 10 proc. biorących udział w badaniu wyraziło motywację głosowania na Konfederację oraz Lewicę. W tym przypadku do Sejmu nie dostałby się Kukiz’15, którego poparło 3 proc., oraz PSL z wynikiem zaledwie 2 proc. Potencjalna frekwencja wyborcza wyniosła 70 proc.

Jeżeli chodzi o drugą perspektywę zakładającą nieobecność Polski 2050 Szymona Hołowni, to na PiS zagłosowałoby 33 proc. ankietowanych, a na KO 29 proc. respondentów. Za Lewicą opowiedziało się natomiast 12 proc. Chęć głosowania na Konfederację zadeklarowało 11 proc.

Zobacz również: Lady Gaga i hymn USA. Takiego wykonania jeszcze nie słyszeliście [WIDEO]

Podobnie jak w pierwszym przypadku pod progiem wyborczym znalazły się Kukiz’15, którego poparło 4 proc., oraz PSL z wynikiem 3 proc. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1097 Polaków na przełomie 15-18 stycznia 2021 roku.

źródło: polsatnews.pl

(Visited 1 278 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj