W dniu dzisiejszym miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie 46. prezydenta USA Joe Bidena, który zajął miejsce Donalda Trumpa. Na ceremonii pomimo epidemicznych obostrzeń nie zabrakło największych gwiazd muzyki pop m.in. Lady Gagi czy Jennifer Lopez.

Polityk złożył przysięgę na Kapitolu, a wraz z nim wiceprezydent Kamala Harris, która została przywitana brawami i okrzykami radości.

— Mamy wiele do zrobienia podczas tej niebezpiecznej zimy, mamy wiele do naprawienia — mówił polityk, zaznaczając, że USA wciąż zmagają się z ogromnym problemem, jakim jest koronawirus.

— W ostatnim roku zmarło więcej osób, niż Ameryka straciła podczas całej drugiej wojny światowej — kontynuował Joe Biden, zapewniając, że będzie prezydentem troszczącym się o wszystkich Amerykanów.

Zobacz również: Trump w pożegnalnym przemówieniu do Amerykanów: „To był zaszczyt nie do opisania” [WIDEO]

Zanim jednak doszło do przemówienia nowego prezydenta, na scenie pojawiła się znana na całym świecie piosenkarka Lady Gaga, która wykonała hymn Stanów Zjednoczonych. Występ gwiazdy pop został szeroko skomentowany w sieci przez rzesze internautów.

Zobacz również: Smutne wystąpienie Joe Bidena. „To mój syn powinien był zostać prezydentem”

To nie pierwszy raz, kiedy piosenkarka śpiewała „The Star-Spangled Banner”. Poprzednim razem było to w 2016 roku podczas finału Super Bowl w towarzystwie Marlee Matlin. Dzisiejsze wystąpienie było niezwykle uroczyste i podniosłe, nie zabrakło wielu emocji wzruszenia. Prezydent Biden słuchał wykonania z ręką położoną na sercu.

Komentarze publikowane przez internautów wskazują na to, że w przeważającej części są zachwyceni śpiewem Lady Gagi: — Czy ja dożyję kiedyś takiej chwili, kiedy ktoś zaśpiewa polski hymn jak Lady Gaga hymn USA? — czytamy.

źródło: youtube.com, wmeritum.pl

(Visited 11 346 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj