Przewodniczący PO Donald Tusk skomentował najnowsze dane dotyczące rekordowej inflacji. Według wstępnych danych GUS, inflacja we wrześniu uplasowała się na poziomie 17,2 proc w skali roku. Eksperci nie spodziewali się aż takiego wzrostu.

– Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku we wrześniu 2022 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 17,2 proc., a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 1,6 proc. – przekazano w komunikacie.

Były premier przyznał, że wiadomości te są dla wszystkich bardzo smutne. Lider PO wyznał, że wrześniowe odczyty związane z inflacją zaskoczyły nawet analityków. Jeszcze wczoraj przewidywali oni, że inflacja wzrośnie do 16,8 proc.

Donald Tusk, który zabrał głos w kwestii tak szokującego wyniku, nie ukrywał, że to dopiero początek problemów.

– Tym bardziej że według GUS-u także z dzisiaj, ta informacja ceny żywności, tych zupełnie podstawowych artykułów, to jest 19 procent, więc nikt nad tym nie panuje – powiedział w czasie spotkania w Białobrzegach.

Tusk o przyczynach inflacji

Były premier mówił również, kto jest odpowiedzialny za rosnącą inflację.

Przeczytaj również:  Absurd w Warszawie. Pracownicy "kosili śnieg"

– To nie są tylko obiektywne dane, ceny energii, ale to, co podkreślają właściwie wszyscy eksperci to, że Polska straciła tak bardzo na reputacji, jeśli chodzi o stabilność ekonomiczną, przewidywalność działań, to też powoduje, że ta inflacja w Polsce jest najbardziej dotkliwa – skwitował przewodniczący PO.

– Jestem naprawdę bardzo zaniepokojony, bo biorąc pod uwagę to, co się dzieje poza granicami Polski, biorąc pod uwagę taką ogólną destabilizację i bardzo chaotyczne działania rządu. To wszystko powoduje, że widzimy, że nie ma już kapitana na tym statku, na tym polega problem – dodał Tusk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wściekła się na motocyklistę. Aż wyleciała z auta [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „To jest skandal!”. Magda Gessler przerażona potwornym brudem [WIDEO]

Źródło: 300polityka.pl / ISBNews

(Visited 93 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj