Prof. Andrzej Fal był gościem na antenie Polsat News i wypowiedział się na temat kolejnej fali pandemii. Dziennikarka prowadzącą rozmowę zaznaczyła, że we Włoszech istnieje aktualnie około milion pozytywnych wyników testów. Statystyki te powiększają się m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii, czy Wielkiej Brytanii.

– Wydaje mi się, że to jest rzecz chyba, co do której większość z nas nie miało wątpliwości, że to nastąpi, bo podobny scenariusz mieliśmy w zeszłym roku, że późną wiosną czy wiosną cieszyliśmy się, nawet ogłaszaliśmy, że epidemia ma się ku końcowi, po czym w czasie lata, a już w szczególności w tym okresie powrotów do szkoły, czyli mówimy tutaj o powiedzmy końcówce sierpnia i wrześniu, okazywało się, że tak naprawdę wirus nie odpuścił – powiedział gość programu.

Dziennikarka postanowiła poruszyć temat Polaków, którzy wyjechali na wakacje do Włoch. Omówiła również skutki tego stanu rzeczy dla rozwoju potencjalnej pandemii w Polsce.

– Zdecydowanie przywieziemy wirusa, przywieziemy kolejne warianty – fakt, że nie różniące się zdecydowanie od poprzednich wariantów. Właściwie wyliczamy je tylko dla porządku, bo jedyne, co umiemy o nich powiedzieć, to że są jeszcze bardziej zakaźne niż poprzednie warianty, natomiast wydaje się, że ich przebieg i skutki przez nie pozostawiane trwale nie są w żaden sposób gorsze, czy silniejsze niż były poprzednie – podkreślił pandemiczny ekspert.

Przeczytaj również:  "Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii. Konsekwentnie i z uporem maniaka". Tusk znowu straszy i szaleje

– Ale rzeczywiście wysycimy się tym wariantem i te liczby zachorowań w Polsce już zdecydowanie rosną – dodał w rozmowie z dziennikarką.

Nie da się ukryć, że niemiecki rząd przygotowuje się na kolejne zachorowania.

– Czy polski rząd już teraz powinien takie kroki również podjąć? – zadała pytanie prowadząca.

– Myślę, że tak i miałem taką nadzieję po wypowiedzi pana premiera parę tygodni temu, że za kilka tygodni sam zamierza zaszczepić się czwartą dawką, co dla mnie było jakby powiedzeniem, że za kilka tygodni będzie dostępna czwarta dawka, żeby właśnie przypomnieć tę odporność, czyli zwiększyć poziom tych przeciwciał, które to spadają nieodwołalnie. A ta fala czy, przepraszam, kolejne wzrosty zachorowań się ku nam zbliżają – odparł prof. Fal.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż: Polacy sprzeciwiają się przyjęciu euro przez Polskę

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cejrowski nie wytrzymał, co wyrabia się w Polsce: „Przecież to jest reglamentacja i podział!”

źródło: Twitter

(Visited 363 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj