propolski.pl: Piękne słowa ukraińskiego dowódcy

„Wsparcie bratnich narodów polskiego i czeskiego jest dla nas najcenniejsze”. Piękne słowa ukraińskiego dowódcy

Wojna na Ukrainie trwa już cztery miesiące. Polska była pierwszym krajem, który przyszedł z pomocą sąsiadom. Niemal już każdy kraj w Europie może przyznać, że nasz kraj bardzo pomógł Ukrainie — nie tylko oferując pomoc humanitarną, ale również przekazując broń, czołgi, amunicję. USA i Polska znajdują się na liście krajów, których skala pomocy jest największa.

Nie uszło to, rzecz jasna, uwadze samych Ukraińców. Polacy z wielu stron słyszą ogromne podziękowania od migrujących obywateli za bezpośrednie wsparcie.

Dziś ze słowami wdzięczności zwrócił się do Polski i Czech dowódca Ukraińskich Sił Zbrojnych.

— Wsparcie bratnich narodów polskiego i czeskiego jest dla nas najcenniejsze — czytamy na Facebooku.

Dostrzegł również przekazanie dodatkowych czołgów:

— Dzięki waszym czołgom walczymy z naszym wspólnym wieloletnim wrogiem. Walczymy o Ukrainę, Czechy, Polskę. O każdy metr naszej słowiańskiej ziemi — dodał Wałerij Fedorowycz Załużny. (Komunikat napisano po ukraińsku, polsku i czesku)

— Jesteśmy wdzięczni Polakom i Czechom za waszą pomoc i wsparcie dla naszego wojska oraz naszych obywateli, którzy znaleźli spokój w waszych krajach, nie bojąc się rosyjskich bomb i rakiet. Jesteśmy razem. Wasze czołgi to pomoc prawdziwych braci! — zakończył naczelny dowódca ukraińskiej armii.

źródło: RMF24, Facebook

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these