Poseł Arkadiusz Mularczyk razem z zespołem ekspertów przedstawił raport o polskich stratach wojennych. Przy okazji wypowiedział mocne słowa pod adresem Donalda Tuska, który sprzeciwia się pomysłom dotyczącym reparacji.

Mularczyk podsumował, że były premier jest politykiem niesamodzielnym. Nie szczędził pod jego adresem dosadnych epitetów. Podkreślił, że Tusk jest wyjątkowo niezdecydowany i co chwila zmienia zdanie.

„To jest kompletnie plastikowy i zakłamany polityk. Wszyscy wiemy, że zmienia poglądy z tygodnia na tydzień i w zależności od koniunktury politycznej oraz od tego, co mu się aktualnie opłaca. Kiedyś był za reparacjami, a teraz nie. To cynizm i bezwzględność, która szkodzi Polsce. Być może wykonuje jakieś zadanie, Być może bogactwo, które zgromadził, szefując Radzie Europejskiej, zobowiązuje. Ciekawe ile jeszcze jest tych sznurków, które nim poruszają. To pacynka w teatrzyku” – skwitował poseł.

Ocenił, że zachowanie niektórych polityków i dziennikarzy pozostawia wiele do życzenia. Krytykują oni przygotowanie samego raportu, w którym dokonano podsumowania II wojny światowej.

„Mamy w Polsce głęboko zakamuflowaną agenturę niemiecką, na paski Berlina. Do tego dochodzi duża liczba pożytecznych idiotów, którzy wpisują się w tę niemiecką narrację. Przez ponad 80 lat Niemcy konsekwentnie budowali brutalną politykę zacierania śladów pamięci o II wojnie światowej. To po to m.in. wykupowali polskie media, właśnie dla tej narracji. Dziś potomkowie zbrodniarzy wojennych, kolejny raz, próbują zatrzeć pamięć o ofiarach – tłumaczył Mularczyk.

Przeczytaj również:  Nie żyje Leonard Pietraszak. Znany aktor miał 86 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Normalnie, nie wierzę”. Wtargnęła na ulicę tuż przed karetką [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Roszkowski podziękował wszystkim hejterom. Jest zachwycony

źródło: Youtube

(Visited 183 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj