propolski.pl: Jacek Bartosiak

Jacek Bartosiak nie ma wątpliwości. Mówi o wojnie Rosji z Polską

Dr Jacek Bartosiak, ekspert think tanku Strategy&Future najczęściej koncentruje się na przeprowadzaniu analiz sytuacji geopolitycznej w Europie środkowo-wschodniej. Tym razem nie miał wątpliwości, że sytuacja Polski w przyszłości może się skomplikować.

„Czym więcej będą Rosjanie teraz przegrywać, tym mniej będziemy później w wojnie. Uważam, że wojna Polski z Rosją jest bardzo prawdopodobna w nadchodzących latach, jeżeli Rosja nie zostanie pokonana teraz” – powiedział dr Jacek Bartosiak w rozmowie z Piotrem Zychowiczem na antenie kanału „Historia Realna”.

Geopolityk uważa, że jeżeli Ukraina nie poradzi sobie z Rosjanami, to Polska już za kilka lat będzie musiała mierzyć się z nimi. O ocenie eksperta należy podjąć środki zaradcze już teraz.

„Żebyśmy czasem nie zaniedbali reformy polskiej wojskowości, głębokiej modernizacji sił zbrojnych RP, po to, żebyśmy nie uwierzyli, że sprawa jest już rozstrzygnięta, tak jak teraz mówią to Niemcy i Francuzi” – dodawał.

„Tu nie chodzi nawet o przegrywanie bądź wygrywanie wojny. Tu chodzi o to, żeby oni nie mieli czelności, śmiałości i podstaw siły, by mogli mówić, że oni mają wpływ na bezpieczeństwo Europy” – zaznaczył Bartosiak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Robicie z Polski Wenezuelę Europy”. Poseł Konfederacji nie wytrzymał w Sejmie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Stopy procentowe wynoszą 1,5 proc. Inflacja jest o połowę niższa”. Sikorski chce wejścia do strefy euro

źródło: YouTube

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these