Joanna Mucha była gościem Radia Plus. Podczas rozmowy opowiedziała o swoim transferze do partii Szymona Hołowni, ale również o kolegach z Koalicji Obywatelskiej.

Joanna Mucha od niedawna należy do Polski 2050 Szymona Hołowni. Posłanka opuściła szeregi Koalicji Obywatelskiej.

Rozeszłam się z Platformą w priorytetach, w wyobrażeniu o Polsce. Platforma pozostaje partią skupioną na zwalczaniu PiSu, ja myślę przede wszystkim o Polsce, w której PiS będzie tylko traumatycznym wspomnieniem. Przyłączam się do projektu Polska2050 tłumaczyła Mucha.

W Radiu Plus posłanka stwierdziła, że po jej odejściu w Koalicji Obywatelskiej faktycznie zaczęło się coś dziać. Politycy podczas niedawnej konferencji prasowej zaprezentowali „Pakiet Praw Kobiet”.

Zobacz także: Policjanci nie chcieli nosić maseczek. Funkcjonariuszy dotkliwie ukarano: „Negowała zasadność w Internecie”

Nie wiem, czy to jest kwestia mojego odejścia, czy to jest kwestia różnych rzeczy, które się dzieją w otoczeniu, ale rzeczywiście widać zmianę w tej chwili w Platformie i bardzo jej kibicuję, bo im bardziej będziemy wszyscy się starać po stronie opozycyjnej o to, żeby odzyskać Polskę z rąk populistów, to tym lepiej dla Polski i tym lepszy wynik osiągniemy, więc nie namówi mnie pan na to, żebym w tej chwili krytykowała moich kolegów stwierdziła Joanna Mucha w Radiu Plus.

Mimo to posłanka uważa, że Platforma Obywatelska nie kieruje się „prawdziwymi emocjami”. Dlatego też zdecydowała się na zmianę politycznych barw.

Zobacz także: Szybko poszło. Atak USA w Syrii z polecenia Bidena

Nie mam przekonania i mam wrażenie, że Polacy też coraz mniejsze mają ostatnio przekonanie, że w Platformie za tymi hasłami coś stoi, coś realnego, przeżytego, jakieś takie doświadczenie emocjonalne, jakieś poczucie, że się spotkałem z tym człowiekiem, że z nim rozmawiałem, że zrozumiałem jego argumenty. Natomiast tutaj ten ruch został stworzony, ruch społeczny wokół Szymona Hołowni z ludzi, którzy zajmują się street workingiem, którzy pracują z bezdomnymi, z osobami biednymi, osobami które są wykluczone tłumaczyła Mucha.

Przeczytaj również:  "Syn pracuje z najniższą, a mieszkanie 1500. Z czego ma żyć?". Ojcu doradziła Kidawa-Błońska

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 353 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here