Joanna Mucha była gościem Radia Plus. Podczas rozmowy opowiedziała o swoim transferze do partii Szymona Hołowni, ale również o kolegach z Koalicji Obywatelskiej.

Joanna Mucha od niedawna należy do Polski 2050 Szymona Hołowni. Posłanka opuściła szeregi Koalicji Obywatelskiej.

Rozeszłam się z Platformą w priorytetach, w wyobrażeniu o Polsce. Platforma pozostaje partią skupioną na zwalczaniu PiSu, ja myślę przede wszystkim o Polsce, w której PiS będzie tylko traumatycznym wspomnieniem. Przyłączam się do projektu Polska2050 tłumaczyła Mucha.

W Radiu Plus posłanka stwierdziła, że po jej odejściu w Koalicji Obywatelskiej faktycznie zaczęło się coś dziać. Politycy podczas niedawnej konferencji prasowej zaprezentowali „Pakiet Praw Kobiet”.

Zobacz także: Policjanci nie chcieli nosić maseczek. Funkcjonariuszy dotkliwie ukarano: „Negowała zasadność w Internecie”

Nie wiem, czy to jest kwestia mojego odejścia, czy to jest kwestia różnych rzeczy, które się dzieją w otoczeniu, ale rzeczywiście widać zmianę w tej chwili w Platformie i bardzo jej kibicuję, bo im bardziej będziemy wszyscy się starać po stronie opozycyjnej o to, żeby odzyskać Polskę z rąk populistów, to tym lepiej dla Polski i tym lepszy wynik osiągniemy, więc nie namówi mnie pan na to, żebym w tej chwili krytykowała moich kolegów stwierdziła Joanna Mucha w Radiu Plus.

Przeczytaj również:  Leszek Miller ujawnił cel dymisji Dworczyka. Tych słów politycy PiS nie zapomną

Mimo to posłanka uważa, że Platforma Obywatelska nie kieruje się „prawdziwymi emocjami”. Dlatego też zdecydowała się na zmianę politycznych barw.

Zobacz także: Szybko poszło. Atak USA w Syrii z polecenia Bidena

Nie mam przekonania i mam wrażenie, że Polacy też coraz mniejsze mają ostatnio przekonanie, że w Platformie za tymi hasłami coś stoi, coś realnego, przeżytego, jakieś takie doświadczenie emocjonalne, jakieś poczucie, że się spotkałem z tym człowiekiem, że z nim rozmawiałem, że zrozumiałem jego argumenty. Natomiast tutaj ten ruch został stworzony, ruch społeczny wokół Szymona Hołowni z ludzi, którzy zajmują się street workingiem, którzy pracują z bezdomnymi, z osobami biednymi, osobami które są wykluczone tłumaczyła Mucha.

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 386 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj