Była posłanka Platformy Obywatelskiej oraz minister sportu za czasów ekipy Donalda Tuska gościła w programie Jacka Prusinowskiego „Sedno Sprawy” na antenie Radia Plus. Joanna Mucha pytana była o zalety Szymona Hołowni i porównania jego osoby z Tuskiem.

Joanna Mucha w pewnym momencie rozmowy wpadła w pułapkę zastawioną przez prowadzącego. Red. Jacek Prusinowski zapytał parlamentarzystkę Polski 2050 o to, czy „Szymon Hołownia jest nowym Tuskiem, który odbierze PiS-owi władzę”.

Nie jest nowym Donaldem Tuskiem, jest Szymonem Hołownią. Jest po prostu osobą, która stworzyła własny ruch na bazie wyborów prezydenckich. Jest człowiekiem niezwykle dobrze wykształconym. Niezwykle dobrze poruszającym się w tematach politycznych argumentowała posłanka.

Ja nie wiem pani poseł, ja akurat nie jestem dobrze zorientowany… wszedł w słowo Prusinowski. „Jest niezwykle dobrze wykształcony”? To jak jest wykształcony Szymon Hołownia, bo przyznam że nie wiem.

Mówię o tym, że w trakcie kampanii nie brał haseł, które powtarzał, on naprawdę próbował zrozumieć, o co w nich chodzi  odeszła od tematu posłanka Polski 2050.

Ale o wykształceniu mówiła pani poseł, że jest niezwykle dobrze wykształcony. Więc jak jest wykształcony? nie ustępował dziennikarz.

No to proszę zapytać go i proszę się z nim spotkać i porozmawiać na tematy filozoficzne…

Ale to nie ja mówiłem, że jest „niezwykle dobrze wykształcony”, tylko pani poseł, wiec pytam: Jak? Że tak niezwykle dobrze.

Pan mówi w tej chwili o wykształceniu formalnym, ja mówię o tym, że jest bardzo dobrze przygotowany do roli swojej.

Szkoła życia. Szkołę życia przeszedł ironizował prowadzący.

Roli, która wymaga wiedzy… Wiedzy eksperckiej… Wsparcia ekspertami, którzy z nim na bieżąco współpracują. My taką wiedzę posiadamy, mamy ją na wyciągnięcie ręki podsumowała Joanna Mucha.

Przeczytaj również:  Warszawa: Drastyczne podwyżki opłat za wywóz śmieci. Nawet 250 zł miesięcznie

Przeczytaj również: Będzie zakaz tępienia i dyskryminacji szczurów oraz robaków? „To nasi współbiesiadnicy”

Przeczytaj również: „Wziął kartki, poszedł do toalety robić zdjęcia”. Wyciek szczegółów „Nowego Ładu” Morawieckiego

Źródło: Radio Plus

(Visited 1 414 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here