propolski.pl: Premier Morawiecki

Morawiecki zwrócił się do Tuska: śmiało można pana nazwać premierem polskiej biedy [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki postanowił odnieść się do nagrania Donalda Tuska, który zapytał rząd: „Czy wyście powariowali?”.

— Szanowny Panie Przewodniczący Donald Tusk! Z dużym zaskoczeniem przyjąłem Pana ostatnie słowa, a jeszcze bardziej zaskoczyła mnie Pana nagła troska o losy zwykłych Polaków — zaczął szef polskiego rządu na Facebooku.

Morawiecki nawiązał w tych słowach do nagrania byłego premiera, publikując w mediach społecznościowych własne przemówienie.

— Szanowny Panie Przewodniczący Donald Tusk! Z dużym zaskoczeniem przyjąłem Pana ostatnie słowa, a jeszcze bardziej zaskoczyła mnie Pana nagła troska o losy zwykłych Polaków. Prawo i Sprawiedliwość i mój rząd pomagają polskim rodzinom od wielu lat. Robimy naprawdę wiele, by żyło im się coraz lepiej i chronimy je przed zagrożeniami płynącymi z całego świata. Jeżeli naprawdę chce Pan nam w tym pomóc to — wykorzystując swoje międzynarodowe kontakty i funkcję przewodniczącego EPP — chciałbym zaprosić Pana do wysłania specjalnych listów, które pozwoliłem sobie przygotować, adresowanych do pana przyjaciół. Zachęcam do podpisu i życzę jeszcze większego zainteresowania sprawami Polski w nadchodzącym 2022 roku! — obwieścił premier Morawiecki.

— Wystarczy podać trzy wskaźniki, żeby sprawdzić, jak bardzo przejmował się pan życiem polskich rodzin. W 2014 roku — dokładnie wtedy, kiedy opuszczał pan Polskę, żeby robić karierę w Brukseli — samotna matka dwójki dzieci, o której pan mówił, na minimalnej krajowej nie zarobiłaby w Polsce 1250 zł. Nie wspominając o tym, że nie mogłaby liczyć na programy typu 500 plus. Samotna emerytka z Wawra mogła spodziewać się 830 zł brutto minimalnej emerytury. Nawet nie chcę mówić, ile z tego zostawało jej na rękę — wymieniał premier.

Ponadto zauważył, że we wspomnianym czasie, co 10 Polak był bezrobotny i cierpiał z powodu wielu problemów.

— Śmiało można pana nazwać premierem polskiej biedy. Przyzna pan, to nie najlepsze świadectwo polskiej wiarygodności — przemówił do Tuska Morawiecki.

A oto treść proponowanych listów Pana Donald Tusk do Angeli Merkel, Frans Timmermans i Rafał Trzaskowski.

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 31 grudnia 2021
Kilka słów do Donalda Tuska…

Szanowny Panie Przewodniczący Donald Tusk! Z dużym zaskoczeniem przyjąłem Pana ostatnie słowa, a jeszcze bardziej zaskoczyła mnie Pana nagła troska o losy zwykłych Polaków. Prawo i Sprawiedliwość i mój rząd pomagają polskim rodzinom od wielu lat. Robimy naprawdę wiele, by żyło im się coraz lepiej i chronimy je przed zagrożeniami płynącymi z całego świata. Jeżeli naprawdę chce Pan nam w tym pomóc to – wykorzystując swoje międzynarodowe kontakty i funkcję przewodniczącego EPP – chciałbym zaprosić Pana do wysłania specjalnych listów, które pozwoliłem sobie przygotować, adresowanych do Pana przyjaciół. Zachęcam do podpisu i życzę jeszcze większego zainteresowania sprawami Polski w nadchodzącym 2022 roku! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 31 grudnia 2021

Zobacz również: Koronawirus w Polsce. Nowe województwo na czele liczby zgonów

Zobacz również: Krzysztof Bosak nie przebiera w słowach. „To się nazywa komunizm”

źródło: polsatnews.pl, Facebook.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these