propolski.pl: Problemy Sławomira Nitrasa w Platformie

Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie podżegania Nitrasa do buntu armii

Podczas konferencji prasowej gabinetu premiera, Mateusz Morawiecki został zapytany o skandaliczny apel Sławomira Nitrasa, który w programie Onetu zachęcał żołnierzy, by ci zbuntowali się przeciwko rządowi.

— Mam nadzieję, że wojsko się tak naprawdę zbuntuje w tej sprawie i nie weźmie w tym procederze udziału — stwierdził poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras w programie Onet Rano. Wypowiedź polityka KO spotkała się z olbrzymią krytyką, padły także zarzuty podżegania do zdrady.

Wielu polityków opozycji, w tym Nitras, wychodzi z założenia że nadciągające wybory korespondencyjne będą sfałszowane:

— Te wybory będą fałszowane. Ten system wyborczy, który nam szykuje PiS, to jest system wyborczy, którego nie powstydziłby się generał Jaruzelski. Pod butem wojskowym i pod bagnetem wojskowym.

Do słów Nitrasa odniósł się sam szef rządu:

Przeczytaj również: Łukasz Szumowski wyśmiał na antenie Donalda Tuska i zwolenników teorii spiskowych: „Jest ekspertem od wypełniania kart zgonów”

— Żal komentować takie słowa — ocenił krótko Morawiecki, po czym wyraził podziękowania dla służb mundurowych pełniących obowiązki w czasie pandemii.

— Odstawmy walkę polityczna, teraz powinniśmy się wszyscy wspierać w tych trudnych czasach — podkreślił premier.

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these