Minister zdrowia Łukasz Szumowski rozmawiał z dziennikarzami Wirtualnej Polski. Polityk odniósł się między innymi do zarzutów stawianych mu przez Donalda Tuska oraz zwolenników teorii spiskowych głoszących m.in ukrywanie rzeczywistej liczby ofiar koronawirusa.

— Nie wiedziałem, że pan Donald Tusk jest ekspertem — żachnął się Łukasz Szumowski — do spraw epidemiologii i wypełniania kart zgonów, ale może czegoś nie wiem — stwierdził sarkastycznie.

Od wielu tygodni rząd Prawa i Sprawiedliwości spotyka się z zarzutami o pomijanie lub nawet zatajanie informacji dotyczących ofiar epidemii koronawirusa. Jedną z osób kontestujących narrację ministerstwa zdrowia okazał się sam Donald Tusk.

— Musielibyśmy mieć jakąś gigantyczną siatkę agentów, którzy ukrywają razem z nami te wszystkie zgony — oznajmił prześmiewczo minister zdrowia w programie Marka Kacprzaka z Wirtualnej Polski.

Dziennikarz przywołał tutaj również słowa byłego szefa Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczącego EPL Donalda Tuska, krytykującego działania ministra zdrowia.

— Nie wiedziałem, że pan Donald Tusk jest ekspertem do spraw epidemiologii i wypełniania kart zgonów, ale może czegoś nie wiem. Bądźmy poważni i nie mówmy o hipotezach i spisku. Nie ma miejsca na zmiany, manipulacje. Gdyby miał przekazywać informacje nieprawdziwe, to wolałby ich w ogóle nie przekazywać. Tak zostałem wychowany, tak zostałem nauczony — zaznaczył Szumowski w odpowiedzi na stawiane mu zarzuty.

Przeczytaj również: Kamil Durczok hardo do policji: „A wy, matoły, nas łapcie”. Odpowiedzieli mu internauci: „Nie rozjedź nikogo w lesie”

źródło: Wirtualna Polska

(Visited 146 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wolontariuszka WOŚP przepędzona spod kościoła: "Diabelska organizacja! Won stąd!" [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here