Strona główna Polska Łukasz Szumowski wyśmiał na antenie Donalda Tuska i zwolenników teorii spiskowych: “Jest ekspertem od wypełniania kart zgonów”

Łukasz Szumowski wyśmiał na antenie Donalda Tuska i zwolenników teorii spiskowych: “Jest ekspertem od wypełniania kart zgonów”

4 min read
0
6
44,485
Łukasz Szumowski

Minister zdrowia Łukasz Szumowski rozmawiał z dziennikarzami Wirtualnej Polski. Polityk odniósł się między innymi do zarzutów stawianych mu przez Donalda Tuska oraz zwolenników teorii spiskowych głoszących m.in ukrywanie rzeczywistej liczby ofiar koronawirusa.

— Nie wiedziałem, że pan Donald Tusk jest ekspertem — żachnął się Łukasz Szumowski — do spraw epidemiologii i wypełniania kart zgonów, ale może czegoś nie wiem — stwierdził sarkastycznie.

Od wielu tygodni rząd Prawa i Sprawiedliwości spotyka się z zarzutami o pomijanie lub nawet zatajanie informacji dotyczących ofiar epidemii koronawirusa. Jedną z osób kontestujących narrację ministerstwa zdrowia okazał się sam Donald Tusk.

— Musielibyśmy mieć jakąś gigantyczną siatkę agentów, którzy ukrywają razem z nami te wszystkie zgony — oznajmił prześmiewczo minister zdrowia w programie Marka Kacprzaka z Wirtualnej Polski.

Dziennikarz przywołał tutaj również słowa byłego szefa Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczącego EPL Donalda Tuska, krytykującego działania ministra zdrowia.

— Nie wiedziałem, że pan Donald Tusk jest ekspertem do spraw epidemiologii i wypełniania kart zgonów, ale może czegoś nie wiem. Bądźmy poważni i nie mówmy o hipotezach i spisku. Nie ma miejsca na zmiany, manipulacje. Gdyby miał przekazywać informacje nieprawdziwe, to wolałby ich w ogóle nie przekazywać. Tak zostałem wychowany, tak zostałem nauczony — zaznaczył Szumowski w odpowiedzi na stawiane mu zarzuty.

Przeczytaj również: Kamil Durczok hardo do policji: „A wy, matoły, nas łapcie”. Odpowiedzieli mu internauci: „Nie rozjedź nikogo w lesie”

źródło: Wirtualna Polska

Reakcja
60
Przeczytaj również:  Szymon Hołownia pełen optymizmu: "Wyobrażam sobie współpracę z PiS"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Tomasz Lis nie kryje oburzenia ułaskawieniem Jana Śpiewaka: “Zła decyzja”

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił aktywistę Jana Śpiewaka, co nie spodobało się wielu osobo…