Wiele wskazuje na to, że w Polacy będą musieli zapłacić nowy podatek. O szczegółach wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki.

– Spółki Skarbu Państwa realizują wyższe zyski, dlatego wypracujemy mechanizm podzielenia się tymi zyskami z obywatelami albo wprowadzimy podatek od zysków nadzwyczajnych na spółki gazowe, energetyczne – powiedział szef polskiego rządu.

Podczas spotkania z mieszkańcami Rypina mówił, dlaczego w czasie kryzysu cierpią zwyczajni Polacy, podczas gdy spółki Skarbu Państwa notują zyski.

– Spółki realizują wyższe zyski, dlatego albo poprzez regulatora, albo same spółki wypracujemy mechanizm podzielenia się tymi zyskami z obywatelami, albo wprowadzimy – tak, jak Francja, Anglia, Hiszpania – podatek od zysków nadzwyczajnych na te spółki gazowe, energetyczne, które mają, rzeczywiście, bardzo wysokie zyski. Najbliższe miesiące przyniosą rozstrzygnięcie – wyjaśniał premier Morawiecki.

Ponadto zapewnił, że „nie będzie tak, że te spółki będą miały bardzo wysokie zyski, a my nic z tymi zyskami nie zrobimy”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Konfederacja w obronie kierowców. Korwin-Mikke: „Gdyby te wariackie pomysły Unii zrealizować…”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Donald Tusk już wie, jak wygrać wybory! Wiele osób nie może uwierzyć w to, co powiedział

źródło: money.pl, wnp.pl

(Visited 262 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj