propolski.pl: Łukaszenka w pierwszej kolejności zaatakuje Polskę?

Białoruś szykuje się do wojny? „W przypadku konfliktu terytorium Polski staje się głównym celem ataku”

Białoruski dyktator Aleksandr Łukaszenka w mocnych słowach oznajmił, że jego obywatele za wszelką cenę będą bronić ojczyzny, nawet gdyby mieli chwycić za broń.

– Nigdy nie pozwolimy dyktować nam, jak mamy żyć i co robić. Wiem dobrze: prawdziwy Białorusin to ten, który ma tu dom i zawsze będzie go bronił, jeśli będzie trzeba, z bronią w ręku. Bo to jedyny dom, jaki mamy, i jesteśmy za niego odpowiedzialni – powiedział stanowczo Alaksandr Łukaszenka, który uczestniczył w festiwalu Nocy Kupały.

W ocenie polityka, każdy dobrze wie, jacy są Białorusini: „mądrzy, porządni i wolni ludzie, którzy z otwartym sercem przyjmują tych, którzy przychodzą w pokoju, zawsze gotowi podzielić się kawałkiem chleba i dać schronienie tym, którzy stracili wszystko”.

Dyktator zauważył, że od ostatniego święta „wydarzyło się wiele rzeczy nowych, niespodziewanych, miłych, ale też nieprzyjemnych”.

– Szczególnie na naszej rodzimej Ukrainie. Widzimy, co się tam dzieje. I każdy dzień przynosi inne wiadomości: radosne, ale przede wszystkim smutne. Ale ten siwowłosy Dniepr wkrótce połączy nasze słowiańskie narody. Jestem przekonany, że naszych ukraińskich przyjaciół wkrótce zobaczymy tu, na tym brzegu – zaznaczył polityk.

Zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi Rusłan Kosygin nie ma wątpliwości, że Mińsk z pewnością miałby w planach ataki na Polskę, gdyby doszło do konfliktu z Zachodem.

O szczegółach tej sprawy informuje białoruska agencja prasowa BelTA, która twierdził, że Białoruś w przypadku potencjalnego konfliktu w pierwszej kolejności zaatakuje Polskę.

– Jesteśmy gotowi na różne scenariusze rozwoju sytuacji. Nie chciałbym, aby ten scenariusz miał charakter militarny, ale Zachód musi jasno zrozumieć, że nasza odpowiedź na jakąkolwiek prowokację zbrojną na pewno będzie adekwatna i twarda. W przypadku konfliktu terytorium Polski wraz z infrastrukturą wojskową staje się głównym celem ataku. Mowa o ośrodkach decyzyjnych, elementach systemu dowodzenia i kontroli, a także krytycznych obiektach ich gospodarki i infrastruktury transportowej – mówił białoruski wojskowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Braun znowu przyatakował Niedzielskiego: „Czy zamierza pan dopuścić się recydywy?” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Donald Tusk już wie, jak wygrać wybory! Wiele osób nie może uwierzyć w to, co powiedział

źródło: TASS

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these