propolski.pl: Lex konfident odrzucone przez komisję zdrowia

Morawiecki postanowił grać ostro: „Na najbliższym szczycie UE…”

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że planuje wymóc na najbliższym szczycie Unii Europejskiej sankcje wobec Białorusi. Szef rządu zapowiedział, że rozważa nie tylko poszerzenie listy osób z tego kraju z brakiem wstępu na teren UE, ale również sankcje gospodarcze.

Na najbliższym szczycie UE — mówił Morawiecki — wniesiemy o sankcje wobec Białorusi. Prezydent zaproponował, żeby natychmiast doprowadzić do wstrzymania możliwości lotów nad niebem europejskim przez te linie lotnicze, które prowadzą akcję transportu migrantów. I my się będziemy o to bardzo mocno starać.

— Wczoraj mówiłem o tym przewodniczącej (KE Ursuli) von der Leyen, jutro przewodniczącemu (Rady Europejskiej — PAP) Charlesowi Michelowi — przekazał premier Morawiecki, wskazując że wcześniej Rada Europejska nie kwapiła się z podjęciem kwestii kryzysu na polskiej granicy.

Polska wystąpi o sankcje gospodarcze

— Zawnioskowałem i jutro to powtórzę (…), żeby nie czekać na grudzień, tylko — jeśli nie da się wcześniej spotkać fizycznie — spotkać się w formie wideokonferencji i tam na pewno ten punkt podniosę — mówił premier. — Jeśli chodzi o dalsze blokady gospodarcze, blokady transportowe, jesteśmy gotowi — i niech słyszy to także reżim Łukaszenki — na eskalację tego typu. Trzymamy w odwodzie kolejne sankcje gospodarcze. Jeśli nie na poziomie Unii, będziemy je wdrażać również my na naszej długiej dość granicy z Białorusią. Jesteśmy na to gotowi — deklarował premier.

Przeczytaj również: Kurdej-Szatan przeprasza za swoje słowa o Straży Granicznej. Są jednak pewne wątpliwości [FOTO]

Przeczytaj również: Gasiuk-Pihowicz zakażona koronawirusem. Wcześniej wzięła udział w manifestacji i stała tuż obok niego

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these