W Brukseli trwa obecnie szczyt UE, który poświęcono unijnemu budżetowi. W planach leży stworzenie nowej perspektywy finansowej i funduszu odbudowy. Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki spotkał się z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, a także z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

— Negocjacje trwają! Szukamy porozumienia w sprawie budżetu. W ramach przerwy w obradach Rady Europejskiej spotkałem się z premierami Grupy Wyszehradzkiej. Ale Europa jest większa! Kanclerz (Niemiec Angela) Merkel i Prezydent (Francji Emmanuel) Macron doskonale to rozumieją. O 21:00 wracamy na salę obrad. Teraz czas na kawę i telefon do domu, a potem wracamy na salę obrad — napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Zobacz również: Trzaskowski szuka powodów swojej porażki: „Wielu Polaków zagłosowało na Dudę…”

Podczas tego spotkania doszło również do miłej niespodzianki. Angela Merkel, która obchodziła w Brukseli swoje 66 urodziny, otrzymała prezent. Premier Mateusz Morawiecki postanowił wręczyć jej wyjątkowy upominek. Jak przekazała brukselska korespondentka TVP Dominika Cosickancelerz Niemiec otrzymała biżuterię z polskim bursztynem.

 

źródło: tvp.info

(Visited 142 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj