Monika Rosa gościła na antenie programu pierwszego Polskiego Radia. Posłanka Nowoczesnej, pytana przed red. Katarzynę Gójską o efekty szczytu NATO w Wielkiej Bryanii, zaliczyła niemałą wpadkę dotyczącą stanu jej wiedzy w tej kwestii.

Monika Rosa nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, co wydarzyło się na szczycie NATO w Londynie i jaka była w nim rola prezydenta Andrzeja Dudy. Prowadzącej program chodziło o sukces dyplomatyczny Dudy, który zdołał przekonać prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, aby jego kraj zgodził się na plan obronnościowy Sojuszu dla Polski i krajów bałtyckich.

Przeczytaj również: Tusk: „Za cztery lata PiS nie będzie rządzić w Polsce (…) Zapadną się pod ciężarem łajdactwa, jakie nam fundują”

— Jak pani ocenia efekty ostatniego szczytu NATO? — spytała prowadząca.

— Ale chodzi pani o sytuację dotyczącą stanowiska prezydenta Dudy na szczycie NATO, czy o co? — odparła Monika Rosa.

— Nie. Na szczycie NATO zapadła bardzo ważna decyzja dotycząca bezpieczeństwa Polski i naszego regionu. Więc pytam jak pani ocenia aktywność pana prezydenta w tej sprawie? Zna pani efekt szczytu? — dopytywała red. Gójska.

Przeczytaj również:  Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły dzisiaj "stan zagrożenia". Moskwa uspokaja: "Nie ma zagrożenia"

— Ja akurat aktywność pana prezydenta w zakresie polityki zagranicznej oceniam bardzo negatywnie — stwierdziła parlamentarzystka Nowoczesnej.

— Zna pani efekt tego szczytu czy nie? Słyszała pani, bo może pani coś umknęło? Pani chciałaby się ode mnie dowiedzieć, czy nie do końca rozumiem?

— Ale nie wiem o które pani efekty pyta? Chodzi o kwestię dotyczącą Turcji?

— Ja mówię o Polsce, a nie o Turcji. Pan prezydent Andrzej Duda interesów Turcji nie reprezentował na żadnym szczycie NATO. Czy pani zna efekty? Chociaż jeden?

— Kwestie obrony Polski? — spytała po namyśle Rosa.

— NATO generalnie dotyczy spraw obrony, a nie spraw rolnych. To nie jest jakieś duże odkrycie. Zna pani czy nie? Pani jest politykiem, pani wypowiada się na tematy międzynarodowe, na tematy bezpieczeństwa i nie jest pani w stanie odpowiedzieć czym się zakończył szczyt NATO teraz, sprzed kilku dni? Jak może pani ocenić zaangażowanie pana prezydenta, skoro pani nie wie co się wydarzyło?

— Jestem w stanie ocenić… Ponieważ widzę jak wygląda pozycja Polski w Unii Europejskiej. Widzę jak wygląda modernizacja polskiej armii, której nie ma.

Przeczytaj również:  Jarosław Kaczyński dostał naganę. Cała opozycja wiwatuje

— Pani poseł, rozumiem że pani z efektami szczytu NATO w Londynie musi się zapoznać — skwitowała red. Katarzyna Gójska.

Przeczytaj również: Greta Thunberg powitana w Hiszpanii w asyście policji i tłumu reporterów. „Totalny odlot”

źródło: Polskie Radio

(Visited 285 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj