Premier Mateusz Morawiecki skomentował ostrą reakcję Izraela na nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego. Obiecał, że dopóki będzie pełnił swoją funkcję, to Polska nie będzie płacić za niemieckie zbrodnie.

W czwartek Sejm przyjął nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego w naszym kraju. Zgodnie z nowelizacją nie będzie możliwe zakwestionowanie decyzji administracyjnej, jeżeli od czasu jej wydania minął okres dłuższy niż 30 lat.

Nowelizacja to efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 12 maja 2015 roku, za sprawą którego sędziowie oznajmili, że możliwość stwierdzenia nieważności decyzji administracyjnej bez jakichkolwiek ram czasowych jest niezgodna z zasadami demokracji.

Zobacz również: 9-letni kibic napisał list do Roberta Lewandowskiego. Internauci nie potrafili ukryć wzruszenia [FOTO]

Nowelizacja nie przypadła do gustu Żydom. W sprawie tej zainterweniował amerykański charge d’affairs Bix Aliu, który wystosował list do marszałek Elżbiety Witek.

Ambasada Izraela w Warszawie przekazała, że przez wprowadzoną nowelizację niemożliwe będzie odzyskiwanie przez Żydów majątków w naszym kraju. Liczne kontrowersje wywołały słowa ministra sprawiedliwości Izraela Jaira Lapida, który w mediach społecznościowych oskarżył Polskę o współudział w Holokauście.

Zobacz również: Krzysztof Bosak wstrząśnięty pomysłem Polski 2050: „No to znamy wreszcie poglądy gospodarcze Szymona Hołowni”

Przeczytaj również:  Karol Strasburger opublikował apel do internautów. Chodzi o dziecko

— To hańba, poważny błąd, niemoralne prawo, które poważnie zaszkodzi stosunkom międzypaństwowym. To jawne i bolesne pogwałcenie praw ocalałych z Holokaustu i ich potomków. To nie pierwszy raz, kiedy Polacy próbują zaprzeczyć temu, co stało się w Polsce podczas Holokaustu — tak określił na Twitterze minister spraw zagranicznych Izraela Jair Lapid polską nowelę Kodeksu postępowania administracyjnego.

W obliczu tak skandalicznych zarzutów nie mógł milczeć premier Mateusz Morawiecki: — Stosowne oświadczenie polskiego MSZ zostało przedstawione. Ja mogę tylko powiedzieć, że tak długo, jak ja będę premierem, to Polska na pewno nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie. Ani złotówki, ani euro, ani dolara — powiedział Morawiecki.

Źródło: bankier.pl, stefczyk.info

(Visited 991 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj