W Bogatyni miała miejsce konferencja prasowa liderów Polski 2050 Szymona Hołowni. Politycy zaprezentowali swoje postulaty gospodarcze, m.in. dochód gwarantowany i szereg innych pomysłów dla obywateli. Nową koncepcją Szymona Hołowni wstrząśnięty jest Krzysztof Bosak, który skwitował: „To socjalizm”.

Były kandydat na prezydenta rozpoczął długo zapowiadaną ofensywę wakacyjną. Liderzy ruchu Polska 2050 pojawili się w okolicy elektrowni Turów i zaprezentowali swoje postulaty.

— Taki dochód gwarantowany z jednej strony dawałby pieniądze na przeżycie. Z drugiej strony w pewien sposób inspirowałby, zachęcałby do szukania dodatkowych możliwości pracy i znalezienia płacy — powiedział Michał Kobosko.

— Jeżeli Polska ma się rozwijać, jeżeli mamy zapewnić proces właściwej transformacji, zachodzącej w takim tempie, jak trzeba, czyli dużo szybszej, niż to na razie przedstawia nam polski rząd, to musimy myśleć także o takich rozwiązaniach, jak dochód gwarantowany — dodał, podkreślając, że jest to inicjatywa niezwykle potrzebna Polakom, którzy nie mogą ruszyć z miejsca.

Zobacz również: Mieszkaniec Gdańska miażdży antypolską postawę Dulkiewicz: „Nie nadaje się Pani do stania na czele naszego miasta” [WIDEO]

Pomysłem Polski 2050 jest zbulwersowany poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, który napisał zaniepokojony:

— No to znamy wreszcie poglądy gospodarcze Szymona Hołowni: to socjalizm. Szef jego partii ogłosił właśnie, że chcą każdemu płacić pensję minimalną bez obowiązku pracy! Niestety nie podali skąd chcieliby wziąć na to pieniądze. Pewnie wydrukować — stwierdził ironicznie.

Do dyskusji włączył się inny polityk Konfederacji i ekonomista Sławomir Mentzen, który zaznaczył: — To teraz wygląda to tak. Gospodarczo Lewica jest w centrum, na lewo od niej jest PiS, a na lewo od PiS-u pojawia się Hołownia — napisał.

Do krytyki błyskawicznie odniósł się sam lider Polski 2050, który wyjaśnił, że pomysł tyczy się górników, a nie całego społeczeństwa.

Przeczytaj również:  Ziobro o planach marszałka Grodzkiego: "To proszenie się na kolanach. Polacy mają swoją godność"

Zobacz również: 9-letni kibic napisał list do Roberta Lewandowskiego. Internauci nie potrafili ukryć wzruszenia [FOTO]

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 977 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here