Na Twitterze doszło do nieporozumienia między europosłem PO Radosławem Sikorskim a szefem KPRM. Były minister spraw zagranicznych zaatakował rząd i zarzucił mu nieudolność w kwestii walki z epidemią koronawirusa.

Michał Dworczyk stwierdził, że polityk PO potrafi jedynie „grać na emocjach” i skutecznie odparł atak. Temat sporu dotyczył faktu, że Wielka Brytania jako pierwszy kraj, dopuścił do użytku szczepionkę na COVID-19. Temat zaczęto więc szeroko komentować w internecie.

— Chciałbym wiedzieć, dlaczego Wielka Brytania może zacząć szczepienia na COVID-19 od najbliższego poniedziałku, a Polska dopiero od 1 lutego. Czy te dwa miesiące różnicy — i dodatkowe zgony oraz straty gospodarcze — nie są, aby miarą nieudolności rządu PiS? — napisał na Twitterze Radosław Sikorski.

Wpis polityka nie pozostał bez odpowiedzi i doczekał się błyskawicznej reakcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: — To wynik wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wszystkie kraje unijne czekają na dopuszczenie szczepionek przez Europejską Agencje Leków (EMA). Ale jak sądzę nie namawia Pan Minister, abyśmy poszli drogą brytyjską? P.S. granie emocjami osób, które tracą w pandemii bliskich jest niedopuszczalne — odpisał mu Michał Dworczyk.

Zobacz również: Janusz Sanocki w ciężkim stanie po zakażeniu koronawirusem. Były poseł walczy o życie

W środę premier Morawiecki ogłosił, że Polska również przyjmie szczepionki w ilości 45 mln dawek, które mają być darmowe, dobrowolne i aplikowane dwukrotnie.

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 832 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj