Konfederacja sprzeciwia się nowym przepisom Ministerstwa Finansów, które ma w planach rozszerzenie podatku cukrowego. Opłata będzie dotyczyła naturalnych soków owocowych. Za podatek, tak jak zwykle zapłacą Polacy, a cena soków będzie wyższa.

– Niestety, plany Ministerstwa Finansów nie dotyczą tylko skuteczniejszego poboru opłaty, ale obejmują znaczące jej rozszerzenie. Opłata cukrowa objąć ma bowiem wartościowe produkty z owoców i warzyw, jak nektary i napoje z co najmniej 20-procentową zawartością soku, w których nie ma dodatku cukru, a także naturalne soki, które nie mają dodatku cukru, ale do których dodawane są składniki zwiększające ich wartości zdrowotne. Opłata obejmie także napoje oddawane na cele charytatywne – napisano w serwisie sad24.pl.

Do tematu tego odnieśli się posłowie Konfederacji, którzy domagają się całkowitej likwidacji podatku cukrowego. Uważają, że rząd niepotrzebnie komplikuje obywatelom życie, wprowadzając coraz to nowsze i bardziej zawiłe przepisy.

– W 2020 roku rząd wprowadził podatek cukrowy. Już wtedy ostrzegaliśmy, że ten podatek będzie obciążeniem uderzającym w nasze branże napojów i soków. I tak się stało. Oczywiście PiS nic z tego sobie nie robi i niestety mamy do czynienia z rozszerzaniem tego podatku – powiedział Robert Winnicki.

Konfederacja o podatkach

Inny przedstawiciel Konfederacji zauważył, że większość Polaków nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo jest obciążona podatkami.

– Jest to w interesie rządu, żeby utrzymywać ten stan nieświadomości. Gdyby ludzie dowiedzieli się jaki ogrom wypracowywanych pieniędzy jest wsysany i przemielany przez tę biurokratyczną machinę, to najprawdopodobniej doszłoby do zamieszek – mówił polityk.

– Nie inaczej jest w przypadku opłaty cukrowej. By utrzymać ten stan nieświadomości, rząd stosuje różne tricki, np. podatki nazywając opłatami. Stosuje też zabiegi psychologiczne, argumentując, że robi coś dla naszego zdrowia. Chciałem powiedzieć, że to, co może się przysłużyć poprawie naszego zdrowia, to wzrost poziomu dobrobytu. Jeszcze żaden dobrobyt nie powstał z nakładania nowych podatków. Rząd dobrze wie, że chodzi o zwiększenie wpływów budżetowych. Rząd zawłaszcza kolejne obszary naszego życia. Uprawia rozdawnictwo na koszt obywateli i potrzebuje źródeł finansowania – słyszymy na nagraniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lionel Messi odniósł się do zmarnowanego karnego

źródło: YouTube

(Visited 177 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj