Minister zdrowia Adam Niedzielski w czasie debaty z uczestnikami XVI Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim wypowiedział się na temat szczepień przeciw COVID-19.

Zaszczepienie się przeciw COVID-19 jest aktem patriotyzmu stwierdził szef resortu zdrowia Adam Niedzielski, a następnie przybliżył, co ma na myśli.

Patriotyzm to nie jest tylko kwestia rozumienia historii, wspominania i eksponowania tych wartości, które nas historycznie jednoczą. To walka o siłę naszego kraju. Jeżeli ten patriotyzm rozumiemy uniwersalnie, jako dbanie o dobro naszej wspólnoty, zagwarantowanie, że w codziennych sytuacjach nie kierujemy się tylko i wyłącznie dobrem indywidualnym, ale dobrem wspólnoty, to popatrzcie na patriotyzm przez pryzmat tego, co się teraz dzieje. Uważam, że zaszczepienie się jest aktem patriotyzmu wyjaśnił.

Zdaniem ministra, to jeszcze nie koniec naszych zmagań z pandemią, która swoje apogeum może osiągnąć już na jesieni. Powiedział, że powinniśmy zebrać wszystkie siły i zjednoczyć się w walce z przeciwnikiem.

Jeżeli czwarta fala COVID-19 będzie duża – pod kątem liczby zakażeń, hospitalizacji i liczby zgonów – to oznacza konieczność wprowadzania znowu poważnych restrykcji i ograniczeń w gospodarce. Będą niepokoje społeczne z tym związane, bo wszyscy już mamy tego serdecznie dosyć. Jeżeli na jesień okaże się, że będziemy musieli do tego wrócić, to przegramy gospodarczo, politycznie, bo każda nasza porażka będzie wskazywana jako wzmocnienie kapitału politycznego przeciwników mówił Niedzielski.

Przeczytaj również:  Amerykański wojskowy: „Szykujmy się na rozpad Rosji”

Ponadto zapewnił, że jako szef resortu zdrowia może zagwarantować, że preparaty, które przyjmują Polacy są bezpieczne i odpowiedniej jakości.

Nasz system instytucjonalny jest tak zbudowany, że nawet jak firmy farmaceutyczne przynoszą nam optymistyczne liczby, to my to wszystko sprawdzamy. Mamy szereg instytucji, które to wszystko weryfikują, o których mniej się mówi, ale jest np. Urząd Rejestracji Leków i Wyrobów Medycznych, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, inspekcja sanitarna, gdzie Główny Inspektor Sanitarny zajmuje się rejestrowaniem działań niepożądanych. Całe zaplecze pilnuje tego, abyście państwo mogli ten patriotyzm prezentować w sposób świadomy dodał.

Zobacz również: Cejrowski o tym, czego nie uświadamiają sobie Polacy: „Prawda zawsze wyzwala” [WIDEO]

Minister skomentował także narrację antyszczepionkowców, która prowadzi do zaostrzania się chaosu w naszym kraju.

Jak pojawia się wypowiedź, która jest dla szczepień korzystna, w ciągu ułamków sekundy pojawiają się odpowiedzi dezawuujące to i to nie w sposób kulturalny. To są boty, sztuczne fermy trolli, które mają za zadanie deprecjonować, prowadzić do destabilizacji, wywoływać emocje, doprowadzić do tego, że na jesień będziemy mieli lockdown i wtedy postawić Polskę w defensywie zaznaczył Adam Niedzielski.

Przeczytaj również:  Warszawa. O mały włos od tragedii. Kierowca pędził jak szalony [WIDEO]

Podkreślił, że wątkiem podnoszonym przez antyszczepionkowców jest pojawienie się mięśniowego osierdziowego u dzieci, które ma być efektem szczepienia.

Zobacz również: Tomaszowi Lisowi puściły nerwy: „Odczep się od mojej córki, bolszewicki pętaku”

W całej UE mamy wykonane 200 mln szczepień Pfizerem i Moderną. Odnotowanych przypadków zapalenia mięśnia sercowego było 300 – to nawet nie promil. Jeżeli was nie przekonują słowa o tym, że jest to manipulacja, to proszę weryfikujcie informacje na własną rękę w dostępnych źródłach publicznych dodał szef resortu zdrowia, a przy tym zaapelował:

Apeluję do państwa, tam, gdzie spotykacie się w swoich klubach: bądźcie ambasadorami szczepień, nie dlatego, że uwielbiacie firmy farmaceutyczne i ich interesy, tylko dlatego, że to jest akt patriotyzmu, który może zapewnić Polsce dobre miejsce w przyszłości podkreślił minister.

źródło: wmeritum.pl

(Visited 1 859 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj