propolski.pl: Cejrowski

Cejrowski o tym, czego nie uświadamiają sobie Polacy: „Prawda zawsze wyzwala” [WIDEO]

Wojciech Cejrowski w kolejnym odcinku programu „Studio Dziki Zachód” wspomniał o czymś, czego jego zdaniem wielu Polaków nie wie. Podróżnik mówił o słabej wiedzy podatkowej Polaków i przedstawił swoje pomysły, które miałby zaradzić tej sytuacji.

— Co piąty Polak nie wie, że płaci jakiekolwiek podatki. Co piąty Polak nie wie nawet, że płaci jakieś podatki. Nie wie, że w każdym sklepie VAT płaci, którego mógłby nie płacić, bo to jest niekonstytucyjny podatek w przypadku gdy jest najpierw jakikolwiek inny — wskazał Cejrowski.

Ponadto dodał, że „nie można dwa razy karać za to samo. Nie można dwa razy nakładać obciążenia za to samo. To jest niekonstytucyjne”.

— Skoro jest podatek dochodowy, to już nie powinno być VAT-u, bo to jest drugi raz na to samo nałożone. Albo jeżeli jest VAT, to nie powinno być w takim razie dochodowego. Nie wolno piętrować podatków, to jest niekonstytucyjne. W dodatku podatek dochodowy nie był zawsze — podkreślił Cejrowski.

Następnie zaprezentował swoje propozycje, które miałyby sprawić „żeby ludzie przynajmniej się orientowali”.

— Gdyby każdy podatek płacił sam za siebie, to byłoby zdrowsze. Prawda zawsze wyzwala jakoś, prawda jest dobra. Dobrze jest się dowiedzieć, żeby każdy wiedział, że płaci podatki i jakie one są, żeby każdy odczuł podatki, jeżeli ma być w ogóle patriotą — tłumaczył podróżnik.

Następnie stwierdził, że „ogólnie sytuacja w kraju byłaby lepsza, gdyby wszyscy byli dokładnie wyedukowani, jakie podatki płacą. Jedyny sposób to jest to, żeby każdy płacił za siebie te podatki, a nie gdzieś ukryte były, przez księgowość pracodawcy, żeby przechodziły. To jest absolutnie niezdrowe”.

Zobacz również: Tomaszowi Lisowi puściły nerwy: „Odczep się od mojej córki, bolszewicki pętaku”

Zobacz również: Bulwersujące słowa Sikorskiego. W kontekście zbrodni w Jedwabnem nazwał Żydów „parchami”

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these