Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał na antenie RMF FM, że scenariusz w którym Polacy spędzą Święta Wielkanocne w domu będzie rozważany, jeżeli trend zakażeń będzie wzrastał.

Mamy 12 142 nowe przypadki zakażenia koronawirusem podał w czwartek rano minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu w rozmowie z red. Robertem Mazurkiem podkreślił, że jeżeli liczba zakażeń koronawirusem będzie rosnąć, Polaków czeka całkowity lockdown na Wielkanoc.

To liczba praktycznie identyczna jak wczoraj, ale nie można dać się zmylić, że jest to liczba podobna, bo patrząc na tydzień wstecz, to oznacza przyrost o ponad 3 tys. przypadków  powiedział na antenie RMF FM szef resortu zdrowia.

Niedzielski został zapytany o to, czy Polska powróci do rekordów zakażeń z ubiegłej jesieni.

Prognozy pokazują, że szczyt trzeciej fali ma być na poziomie 10 12 tys. Nie chodzi tu o dzienny, jednorazowy wynik, ale średnią tygodniową zsumowane dane z tygodnia, podzielone przez siedem dni wyjaśnił.

Minister poinformował, że obecna średnia wynosi 8 tysięcy przypadków. Niedzielski ostrzegł następnie, że dzienne liczby infekcji mogą niebawem osiągnąć 15, 16 tysięcy przypadków.

 Prognoza mówi, że szczyt zachorowań będzie pod koniec marca  podał.

Szef resortu zdrowia zapytany został również o najbardziej palącą kwestię Świąt Wielkanocnych. Niedzielski otwarcie przyznał, że scenariusz zamknięcia w tym czasie Polaków w domach jest bardzo prawdopodobny.

— Nie będę ukrywał, że jeśli będzie kontynuacja trendu wzrostowego, to prawdopodobnie taki scenariusz będzie rozważany, by Wielkanoc spędzić w domu  oznajmił.

Przeczytaj również: Konferencja Ministerstwa Zdrowia: Lockdown powraca — Nie będzie tak źle jak przewidywano

Przeczytaj również: „Dowody są bardzo mocne”. Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli dokumenty z fundacji, na którą Tomasz Grodzki brał pieniądze od pacjentów

Przeczytaj również:  Niedzielski powiedział to! "Szczepienie będzie benefitem, które będzie pozwalało wyłączyć...

Źródło: RMF FM

(Visited 2 114 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here