Adam Niedzielski był gościem radia TOK FM. Podczas rozmowy minister zdrowia opowiedział o szczepionkach na koronawirusa.

— Jeśli chodzi o podejście do pandemii, z panem premierem mamy bardzo podobne spojrzenie. Codziennie spotykamy się na RZZK i tam staramy się obaj tłumaczyć, że sytuacja, w której się znajdujemy, to sytuacja, w której trendy się zmieniają, ale cały czas mamy do czynienia z wyzwaniem i to wyzwaniem, którym nie jest w tej chwili wyłącznie zarządzaniem systemem opieki zdrowotnej, ale mamy też wyzwanie w postaci zarządzania emocjami społecznymi — tłumaczył w TOK FM Niedzielski.

Czytaj także: Polscy lekarze i naukowcy ostrzegają przed szczepieniami na koronawirusa! Przyjęcie szczepionki może być groźne

— Rzeczywiście oznaki różne, w tym też dotyczące zlecania badań przez lekarzy POZ, są pozytywne, ale to nie oznacza, że jesteśmy w strefie komfortu, bo nadal liczba zachorowań to rząd 10 tysięcy osób — kontynuował minister zdrowia.

Zwycięstwem będzie zaszczepienie całej populacji i sprowadzenie pandemii do choroby, która jest w naszym otoczeniu, ale nie budzi naszego przerażenia i chaosu jak Covid w tej chwili — oznajmił Niedzielski.

Czytaj także: Anglik cwaniakował w pociągu do momentu, gdy wkroczyli Polacy. Potrzebowali zaledwie kilku sekund

Należy jednak podkreślić, że rząd zapowiedział, że szczepienia nie będą obowiązkowe. Z badań wynika, że ponad połowa Polaków nie zamierza z nich korzystać.

Źródło: TOK FM

(Visited 511 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj