Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem w radiu RMF FM i przyznał, że dzisiejszy wynik jest „zatrważający”. Polityk podzielił się przewidywaniami dotyczącymi dalszego rozwoju pandemii w naszym kraju.

– Taki scenariusz zakładamy, że będzie najbardziej prawdopodobny, że tak naprawdę płynnie ta fala czwarta, wywoływana przede wszystkim mutacją Delta przejdzie w falę piątą – przekonywał minister Adam Niedzielski.

Czwarta fala koronawirusa nieustannie naciera. Pomimo tego, że liczba nowych zachorowań zmniejsza się, to jednak dane dotyczące zgonów są nadal bardzo niepokojące. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu ostatniej dobry śmierć poniosło 775 osób.

Zdaniem Niedzielskiego przerwa między czwartą a piątą falą nie będzie wcale długa.

– Taki scenariusz zakładamy, że będzie najbardziej prawdopodobny, że tak naprawdę płynnie ta fala czwarta, wywoływana przede wszystkim mutacją Delta przejdzie w falę piątą, już związaną ściśle z Omikronem. Prawdopodobnie na koniec stycznia będziemy widzieli takie przyspieszenie i rozpoczęcie piątej fali w tym sensie, że zacznie się dominująca pozycja Omikrona, bo to ona będzie definiowała tę piątą falę – powiedział w czasie rozmowy z Tomaszem Terlikowskim.

Przeczytaj również:  Grzegorz Braun nie miał litości dla premiera Morawieckiego: Ujawnił się jako komunista-marksista [WIDEO]

– Dzisiaj podpisałem już rozporządzenie, które wprowadza obowiązkowe szczepienia dla medyków, dla wszystkich zawodów medycznych z siłą obowiązywania od 1 marca, tak żeby ci, którzy jeszcze nie dokonali szczepienia, mieli ponad dwumiesięczny czas na zaszczepienie – podsumował Niedzielski.

Zobacz również: Jakubiak do Tuska: Człowieku, jedź do Brukseli i nie szczuj narodu

Zobacz również: Nowy hit Ivana powala na kolana: „Żyję mało higienicznie” [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl, Radio ZET

(Visited 57 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj