propolski.pl: Czy rząd obierze nam gotówkę? Ma podobno zły wpływ na środowisko

Minister Kościński mówi o negatywnym wpływie gotówki na środowisko. Czy rząd nam ją odbierze? [WIDEO]

Nie mówi idealnie po polsku, jednak śmiało wygłasza kontrowersyjne opinie. Jeżeli nie jest to pomyłka językowa, to możemy wywnioskować, że ministrowi Kościńskiemu marzy się Polska bezgotówkowa. Właściwie dlaczego? Okazuje się, że pieniądze według polityka mają negatywny wpływ na środowisko.

W tych czasach ekologia to podstawa, a minister Kościński zaznacza, że banknoty i gotówka to przede wszystkim papier i metal, których wytwarzanie niszczy środowisko.

— Wszyscy dbamy o środowisko i chcemy, żeby było coraz lepiej dla nas. Mówimy o środowisku, o drzewach i tak dalej, ale zapominamy jak mamy w Polsce 220 miliardów w gotówce, w banknotach i w monetach. To jaki to ma wpływ na środowisko? — pytał minister Tadeusz Kościński minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.

— Skąd ten papier jest? Skąd ten metal, na te monety są? Więc to ma ogromny wpływ — mówił polityk.

— Nowoczesna gospodarka jest oparta o cyfryzację, gdzie nie ma tego negatywnego wpływu na środowisko — dodał z przekonaniem pochodzący z Wielkiej Brytanii minister.

Trzeba przyznać, że jego argumenty dotyczące rzekomego negatywnego wpływu gotówki na środowisko są wyjątkowo kontrowersyjne i przede wszystkim niepodparte żadnymi badaniami naukowymi. W efekcie nie brzmią zbyt przekonująco ani zachęcająco.

Czy wszystkim Polakom marzy się świat z wizji Kościńskiego? W którym wszystko będzie wirtualne, a rząd odbierze nam możliwość panowania nad swoim losem i oszczędzania? Raczej nie.

Zobacz również: Minister Błaszczak stracił cierpliwość: „Nie bądźcie pożytecznymi idiotami, opamiętajcie się!”

Zobacz również: Skandaliczny hejt opozycji uderzający w Kukiza: „Idziemy z tą szmatą w p….u” [WIDEO]

https://www.youtube.com/watch?v=DKiYinSO9h0

źródło: YouTube.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these