Szef MEiN Przemysław Czarnek skomentował propozycje zmian w Konstytucji proponowane przez lidera PO Donalda Tuska.

— Donald Tusk mógł zmieniać konstytucje wtedy, kiedy był u władzy; jakoś nie spieszyło mu się, to są jego jakieś gierki — powiedział poseł PiS Przemysław Czarnek, oceniając pomysły PO.

W piątek były premier obwieścił złożenie projektu zmian w Konstytucji, który zagwarantuje, że jedynie w referendum lub większością 2/3 głosów w Sejmie i Senacie można podjąć decyzję o wyjściu naszego kraju z UE.

Przemysław Czarnek w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie ocenił propozycję Tuska:

— Mógłby zmieniać jak wtedy, kiedy był u władzy – jakoś nie spieszyło mu się. Nawet Bronisław Komorowski chyba wtedy zgłaszał jakieś poprawki do konstytucji, miał swoją nowelę konstytucji. Nie spieszyło się Tuskowi. Teraz mu się spieszy, nie wiem — tłumaczył minister.

Na kwestię, czemu Tuskowi się śpieszy, szef MEiN odpowiedział: — Nie mam pojęcia, to są jego jakieś gierki.

Zaproponowany przez PO nowy artykuł Konstytucji brzmi następująco: — Wypowiedzenie umowy międzynarodowej wymaga zgody wyrażanej w ustawie, uchwalanej przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów, w obecności co najmniej połowy liczby senatorów albo w referendum ogólnokrajowym.

Zobacz również: Prawdziwe tłumy na marszu Wolności i Suwerenności w Warszawie [FOTO/WIDEO]

Zobacz również: Jarosław Gowin miota się i szuka swojego miejsca. Czy zwróci się do Tuska? „Zobaczymy, co będzie mówił przed wyborami”

źródło: stefczyk.info

(Visited 169 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj