propolski.pl: Marsz wolności i suwerenności w Warszawie

Prawdziwe tłumy na marszu Wolności i Suwerenności w Warszawie [FOTO/WIDEO]

Ulicami Warszawy przeszedł głośny Marsz Wolności i Suwerenności zorganizowany przez Konfederację. Na spotkaniu pojawiło się tysiące osób, skandujących hasła: „Rząd pod sąd”, „PiS-PO – jedno zło” oraz „Nigdy więcej Lockdownu!”. Ponadto uczestnicy mieli ze sobą różnorodne transparenty.

Marsz rozpoczął się w południe na placu Zamkowym w Warszawie — wzięli w nim udział najważniejsi politycy Konfederacji, m.in. Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki, Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza, Michał Urbaniak, Grzegorz Braun, czy Krzysztof Bosak.

Zgromadzeni zaczęli iść przez Krakowskie Przedmieście, następnie wzdłuż Nowego Światu, aby ostatecznie zatrzymać się pod Sejmem.

Manifestanci mieli ze sobą transparenty, na których widniały hasła: „Norymberga 2.0.”, „Nigdy więcej Lockdownu!”, „Segregacja dla skarpetek, nie dla ludzi”, „Przez LockDowny z PiS-u, durnie, skreślimy was przy urnie”, czy chociażby „Zdrowie jest prywatne, nie publiczne”.

Demonstrujący podkreślili, że gwarancją skutecznej zmiany w naszym kraju jest Konfederacja, która zawsze będzie stała za takimi wartościami, jak wolność.

— Walczymy o suwerenność, którą nasza klasa polityczna oddaje urzędnikom brukselskim. Walczymy także o wolność, która jest nam odbierana przez naszą klasę polityczną, tą, którą wybraliśmy — powiedział poseł formacji Jakub Kulesza.

— Już są sytuacje, w których jesteśmy segregowani bezprawnie, bez odpowiedniej ustawy, wbrew konstytucji. Robią to instytucje publiczne, robią to prywatne podmioty. I my dzisiaj pokazujemy, że się temu sprzeciwiamy — podkreślał Kulesza.

Ponadto przypomniał motywację, jaka przyświeca marszowi: — Spotykamy się co roku w okolicach 7 października, ponieważ świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości — tłumaczył poseł.

Głos zabrał również poseł Krzysztof Bosak, który wskazał, że w ciągu ostatniego czasu w Polsce miały miejsce dziesiątki manifestacji przeciwko segregacji sanitarnej.

— Od lat protestujemy w obronie podstawowych praw. Doszło do tego, że ludzie, którzy przez ostatni rok chcieli uczciwie zarabiać na swoje życie, musieli konfrontować się z policją. To jest absolutnie nienormalne. Nigdy na to naszej zgody nie będzie. Brońmy swoich praw, po to jest ten marsz. Brońmy swoich praw — apelował Bosak.

Zobacz również: Rafał Ziemkiewicz zatrzymany na lotnisku w Wielkiej Brytanii: „Zabrano mu dokumenty, leki i telefon”

Zobacz również: Jarosław Gowin miota się i szuka swojego miejsca. Czy zwróci się do Tuska? „Zobaczymy, co będzie mówił przed wyborami”

źródło: Twitter.com, polskatimes.pl, onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these