Szef MON Mariusz Błaszczak wręczył odznaczenia i wyróżnienia żołnierzom Wojska Polskiego, wypowiadając przy tym wiele pięknych słów.

– Dzięki waszej postawie i codziennej służbie Polska jest bezpieczna, dziękuję wam za to – mówił Mariusz Błaszczak zwracając się do nich w krótkim przemówieniu.

– Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie ewakuacja ludzi z Afganistanu, to groziłaby im śmierć. A właśnie nasi żołnierze taką akcję z Afganistanu przeprowadzili – dodał Błaszczak.

Ponadto podkreślił, że nagrodzeni zostali również ci wojskowi, którzy brali udział w akcji na granicy polsko-białoruskiej.

– Polska została zaatakowana przez reżim Łukaszenki przy pomocy migrantów z Bliskiego Wschodu. Żołnierze Wojska Polskiego, wspierając Straż Graniczną, utrzymali granicę, odparli ten hybrydowy atak – wyjaśniał polityk.

Szef MON ocenił, że polscy żołnierze padli ofiarą ataków „z Polski przez polityków opozycji, przez celebrytów”.

– Dziękuję, że nie ulegliście tym atakom, że broniliście honoru żołnierza Wojska Polskiego, ale jednocześnie broniliście Polski. Skutecznie obroniliście Polskę – przyznał Błaszczak, dziękując żołnierzom za ich ogromne zaangażowanie.

– Dzięki waszej postawie Polska jest bezpieczna. W związku z tym nasze wysiłki, kierownictwa MON, zmierzają ku temu, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, żeby było wyposażone w nowoczesną broń. Konsekwentnie to robimy. Wszystko to służy temu, żeby Polska była bezpieczna. Dzięki waszej codziennej służbie Polska jest bezpieczna. Za to jeszcze raz serdecznie wam dziękuję – powiedział Mariusz Błaszczak.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aktor Liam Neeson mówi o cudzie nad Wisłą [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż. Większość Ukraińców uważa, że ich kraj pokona Rosję

źródło: PAP, polskatimes.pl

(Visited 95 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj