Pojawiło się nagranie, na którym popularny hollywoodzki aktor Liam Neeson w pięknych słowach mówi o cudzie nad Wisłą.

– 15 sierpnia obchodzimy rocznicę Bitwy Warszawskiej, pierwszego wielkiego zwycięstwa wolnego świata nad komunizmem. Polacy nazywają to zwycięstwo „Cudem nad Wisłą” – powiedział gwiazdor.

– Nowo niepodległa Polska stanęła w obliczu groźnego wroga — Władimir Lenin był gotów zobaczyć, jak jego rewolucja bolszewicka rozprzestrzeni się poza granice Rosji. Był przekonany, że historia jest po jego stronie, a Armia Czerwona niezwyciężona. Ale został zatrzymany – dodał Neeson.

– Zwycięstwo przyszło w dniu, w którym Polacy obchodzili Święto Wniebowzięcia. Obserwując sowieckie natarcie, modlili się o boskie wstawiennictwo… . Polska zatriumfowała nad brutalną siłą i pokonała sowieckie wojska na przedpolach Warszawy. Do walki z komunistycznym najazdem dołączyli ochotnicy z całego świata, wśród nich grupa młodych Amerykanów, pilotów tworzących słynną Eskadrę Kościuszki. Pytani, dlaczego walczą tak daleko od swoich domów, odpowiadali, że chcą spłacić dług, jaki wobec Polaków zaciągnęła Ameryka od swoich narodzin – mówił aktor.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Warszawa: Atak karków na pasażera seata. Internauci zbulwersowani [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Muszę mieć to uchwalone natychmiast”. Kukiz stawia PiS-owi ultimatum

źródło: YouTube

(Visited 481 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj