Jak podaje serwis internetowy Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego, większość Ukraińców wierzy, że ich kraj zwycięży Rosjan. Takie przekonanie w najnowszym sondażu wyraziło 98 proc. respondentów.

W badaniu wykazano również, że nawet 72 proc. Ukraińców chciałoby, aby ich kraj wstąpił do NATO. Wynik ten w porównaniu z kwietniem br. wzrósł o 13 proc.

Na pytanie o poparcie działań Sił Zbrojnych Ukrainy 98 proc. odpowiedziało pozytywnie, a tym 88 proc. że w pełni je popiera, a 10 proc. raczej. 98 proc. jest zdania, że Ukrainie uda się pokonać wroga. Zaledwie 1 proc. ankietowanych pesymistycznie przyznała, że nie wierzy w zwycięstwo Ukrainy. 1 proc. pozostał niezdecydowany.

91 proc. respondentów jest zadowolona z działań prezydenta Zełenskiego, w tym 59 proc. popiera go zdecydowanie, a 32 proc. raczej popiera. 2 proc. badanych nie akceptuje działań prezydenta, natomiast 5 proc. raczej nie popiera.

Sondaż przeprowadziła grupa socjologiczna „Rating” w okresie 27-28 czerwca na całej Ukrainie (obszarach kontrolowanych przez Kijów z wyłączeniem tych, które są tymczasowo okupowane przez Rosjan).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skażenie Odry. Niemiecka minister wściekła na Polskę

Przeczytaj również:  Joe Biden: "Putin gardzi traktatami, chce wymazać Ukrainę z mapy świata"

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aktor Liam Neeson mówi o cudzie nad Wisłą [WIDEO]

Źródło: Jagiellonia.org

(Visited 157 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj