Krzysztof Mieszkowski zabrał głos na mównicy sejmowej. Poseł Koalicji Obywatelskiej skupił się w swoim wystąpieniu na krytyce telewizji publicznej.

Mieszkowski zarzucił TVP „rozbijanie polskiej demokracji” oraz „demoralizowanie społeczeństwa”:

— Telewizja publiczna jest zjawiskiem kuriozalnym w demokracji europejskiej. To jest telewizja, która swoim narzędziem rozbija polską demokrację. To jest telewizja, która demoralizuje nasze społeczeństwo.

Co więcej, polityk stwierdził, że TVP jest „telewizją samobójczą” i jej działania okażą się groźne dla obozu rządzącego:

— To jest telewizja, która jest niezwykle groźna dla samych polityków PiS. Dlatego, że stwarza sytuację niepowtarzalną. Otóż jest to telewizja samobójcza. To jest telewizja wyzuta z wszelkich hamulców moralnych.

— To jest telewizja, która nie powinna istnieć w takiej formie. To jest telewizja, w której nagonka stała się główną formą publicystyczną. To jest telewizja, która tak naprawdę niszczy ludzi. Która nie rozumie tego, czym jest dialog, czym jest współpraca i kreowanie społeczeństwa obywatelskiego. Ta telewizja nie powinna istnieć — zawyrokował na koniec poseł Koalicji Obywatelskiej.

Przeczytaj również: Jachira na mównicy sejmowej: „W Biedronce! W Biedronce, zapraszam do pójścia i sprawdzenia”

źródło: youtube

(Visited 13 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Biedroń jako klaun: "Ostrzegam was!" Nietypowe nagranie obiega Twittera