Strona główna Polska „Dwa rachunki z Biedronki”, „Andrzej Duda kupuje cukier zwykły”. Manipulację KO obnażyli internauci

„Dwa rachunki z Biedronki”, „Andrzej Duda kupuje cukier zwykły”. Manipulację KO obnażyli internauci

4 min czytania
0
0
10,396
Andrzej Duda

Andrzej Duda w 2015 roku zapłacił za zakupy w sklepie sieci Biedronka 37 złotych. Pamiętny paragon postanowił przywołać Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. Odpowiedzieli mu użytkownicy Twittera.

Prezydent Andrzej Duda kupuje cukier zwykły, Pan Joński drobny, który jest zawsze 2 razy droższy — zauważyli internauci.

Reakcja użytkowników mediów społecznościowych była odpowiedzią na sejmowe wystąpienie Dariusza Jońskiego z Koalicji Obywatelskiej (wcześniej SLD). Polityk przekonywał z mównicy sejmowej, że rzekomo te same produkty kosztują dzisiaj o 40% więcej niż w 2015.

— To jest paragon. Z takiego dyskontu. Codziennie niskie ceny. Pan prezydent Andrzej Duda, jeszcze poseł Andrzej Duda, robił  zakupy w 2015. Zakupił olej, sok, nie chcę reklamować który chleb, jajka, cukier i tak dalej. Za wszystko zapłacił 37 złotych — oznajmił Joński.

— Ja dzisiaj pozwoliłem też sobie zrobić zakupy. To samo w tym samym dyskoncie. (…) 52,67 zł. Pan prezydent zapłacił 37. 40% więcej! — podkreślił Joński w swoim wystąpieniu.

Wkrótce potem poseł Koalicji Obywatelskiej zamieścił zdjęcia obydwu paragonów na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych. Internauci natychmiast spostrzegli, że produkty nabyte przez prezydenta i Jońskiego różnią się.

— Tak wygląda manipulacja pana Dariusza Jońskiego. Prezydent Andrzej Duda kupuje cukier zwykły, Pan Joński drobny, który jest zawsze 2 razy droższy — oznajmił jeden z twitterowych blogerów.

Internauta dodał następnie:

— PAD kupuje jajka M na „palecie” 30 szt, Pan Joński 3×10 szt rozmiar L. Te pakowane po 10 zawsze są droższe no i rozmiar nie M tylko L. Brak słów — napisał.

Przeczytaj również: Jachira na mównicy sejmowej: „W Biedronce! W Biedronce, zapraszam do pójścia i sprawdzenia”

źródło: Twitter

Reakcja
7
Przeczytaj również:  Jacek Jaśkowiak: "Duda to najgorszy prezydent w historii naszej demokracji"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Gasiuk-Pihowicz atakuje sędzię Manowską i prezydenta Dudę: Ćwierćprezes, ćwierćprezydent

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy…