Klaudia Jachira

Jachira na mównicy sejmowej: „W Biedronce! W Biedronce, zapraszam do pójścia i sprawdzenia”

Klaudia Jachira wystąpiła na mównicy sejmowej. Posłanka Platformy Obywatelskiej wypominała rządzącym inflację. Powoływała się przy tym na rosnące ceny produktów w sklepach sieci Biedronka.

— Możecie przekupywać ich kolejną kiełbasą wyborczą — grzmiała z mównicy Klaudia Jachira. — Ale wtedy inflacja jeszcze bardziej pogalopuje i wartość pieniądza będzie jeszcze bardziej spadać.

Klaudia Jachira zabrała głos po długiej przerwie świątecznej. Zapytała premiera Morawieckiego oraz ministrów jego gabinetu, kiedy ci byli ostatnio na zakupach w sklepie spożywczym:

— Panie marszałku, wysoka izbo. W związku z budżetem mam pytanie, kiedy pan premier i panowie ministrowie byli ostatnio na zakupach w sklepie spożywczym. Gdybyście panowie i panie ministrowie sami robili zakupy, to byście wiedzieli jak strasznie wszystko drożeje. Nawet w dyskoncie są tragiczne podwyżki. W ciągu trzech tygodni tylko jogurt naturalny wzrósł ze 1,50 do 2,50.

— W którym? — zawołał ktoś z ław poselskich.

W Biedronce. W Biedronce, zapraszam do pójścia i sprawdzenia. Jabłka w ciągu sezonu z 2 zł do 4 zł. Cebula ze 1,5 zł do 4 zł. Te podwyżki widać także po inflacji, która była najwyższa od 2012 roku — odpowiedziała posłanka Platformy Obywatelskiej.

Jachira miała za złe rządowi, że jako magister sztuki musi wyjaśniać premierowi oraz ekonomistom przyczyny inflacji oraz zależności między rozdawnictwem pieniędzy, a wzrostem cen:

— Możecie dać ludziom jeszcze więcej pieniędzy. Możecie przekupywać ich kolejną kiełbasą wyborczą (…) ale wtedy inflacja jeszcze bardziej pogalopuje i wartość pieniądza będzie jeszcze bardziej spadać. Czy naprawdę ja, magister sztuki, muszę wam mówić o tak prostych zależnościach między inflacją, rozdawnictwem i spadkiem wartości pieniądza?

Przeczytaj również: Scheuring-Wielgus: „To jest obrzydliwe, ja się tym brzydzę!”. Terlecki: „Współczuję Lewicy”

źródło: youtube

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these