Klaudia Jachira wystąpiła na mównicy sejmowej. Posłanka Platformy Obywatelskiej wypominała rządzącym inflację. Powoływała się przy tym na rosnące ceny produktów w sklepach sieci Biedronka.

— Możecie przekupywać ich kolejną kiełbasą wyborczą — grzmiała z mównicy Klaudia Jachira. — Ale wtedy inflacja jeszcze bardziej pogalopuje i wartość pieniądza będzie jeszcze bardziej spadać.

Klaudia Jachira zabrała głos po długiej przerwie świątecznej. Zapytała premiera Morawieckiego oraz ministrów jego gabinetu, kiedy ci byli ostatnio na zakupach w sklepie spożywczym:

— Panie marszałku, wysoka izbo. W związku z budżetem mam pytanie, kiedy pan premier i panowie ministrowie byli ostatnio na zakupach w sklepie spożywczym. Gdybyście panowie i panie ministrowie sami robili zakupy, to byście wiedzieli jak strasznie wszystko drożeje. Nawet w dyskoncie są tragiczne podwyżki. W ciągu trzech tygodni tylko jogurt naturalny wzrósł ze 1,50 do 2,50.

— W którym? — zawołał ktoś z ław poselskich.

W Biedronce. W Biedronce, zapraszam do pójścia i sprawdzenia. Jabłka w ciągu sezonu z 2 zł do 4 zł. Cebula ze 1,5 zł do 4 zł. Te podwyżki widać także po inflacji, która była najwyższa od 2012 roku — odpowiedziała posłanka Platformy Obywatelskiej.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Jachira miała za złe rządowi, że jako magister sztuki musi wyjaśniać premierowi oraz ekonomistom przyczyny inflacji oraz zależności między rozdawnictwem pieniędzy, a wzrostem cen:

— Możecie dać ludziom jeszcze więcej pieniędzy. Możecie przekupywać ich kolejną kiełbasą wyborczą (…) ale wtedy inflacja jeszcze bardziej pogalopuje i wartość pieniądza będzie jeszcze bardziej spadać. Czy naprawdę ja, magister sztuki, muszę wam mówić o tak prostych zależnościach między inflacją, rozdawnictwem i spadkiem wartości pieniądza?

Przeczytaj również: Scheuring-Wielgus: „To jest obrzydliwe, ja się tym brzydzę!”. Terlecki: „Współczuję Lewicy”

źródło: youtube

(Visited 300 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj