W Zakopanem doszło do spotkania z udziałem redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Adama Michnika wraz z sędziami Beatą Morawiec oraz Waldemarem Żurkiem.

– Na tak postawione pytanie próbowali odpowiedzieć Adam Michnik oraz sędziowie Beata Morawiec i Waldemar Żurek. Kilkadziesiąt osób, które pod Giewont zjechały z całej Polski, usłyszało, że polska demokracja znajduje się na zakręcie – donosi Wyborcza.pl.

– To, czego się obawiamy dzisiaj, to wybory – czy będą one przyśpieszone, czy w trybie konstytucyjnym. Są podstawy, by przypuszczać, że nie będą one demokratyczne. Wydaje się rzeczą niezbędną, żeby wszystkie środowiska, które są niezadowolone z tej władzy, tak się umiały przygotować, żeby w każdej komisji przedstawić czterech przedstawicieli sił niezależnych od PiS. W każdej, bo w każdej komisji wyniki wyborów mogą być sfałszowane – powiedział redaktor naczelny „Wyborczej”.

Adam Michnik przedstawił swoje zdanie w tej sprawie, mówiąc, że Szymon Hołownia, Kosiniak-Kamysz i Donald Tusk powinni razem startować w wyborach.

– Gdybym mógł go do czegoś namawiać, to powiedziałbym tak: panie Szymonie, niech się pan dogada z kierownictwem PO czy Koalicji Obywatelskiej i idźcie do wyborów na jednej liście. D’Hondt jest tutaj okrutnym sprawdzianem, zróbcie te listy w taki sposób, żeby każdy mógł głosować na swojego. Wspólna lista pozwoli odsunąć od władzy PiS – apelował Adam Michnik.

Przeczytaj również:  Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa opublikowała prowokujące nagranie: „Jaki kraj, taki i przedstawiciel” [WIDEO]

Do słów tych ustosunkowała się Jolanta Nosek, która jest liderką tarnowskich struktur Polski 2050. Nie była raczej przychylnie nastawiona do tego pomysłu.

– Hołownia zleca sondaże, analizy, badania na własną rękę w dużo szerszym zakresie niż publikowane w mediach popularne sondaże. Ponadto w ciągu półtora roku, odkąd powstało stowarzyszenie Polska 2050, Szymon i jego najbliżsi współpracownicy odbyli setki spotkań z ludźmi. Po prostu widać te nastroje. To są osoby, które mają dość polaryzacji PO-PiS i które tylko dlatego są w stanie pójść na wybory i zagłosować, że pojawia się coś nowego – powiedziała.

Zobacz również: Wpadka w „Dzień Dobry TVN” rozbawiła internautów: „Tutaj nie znaczymy terenu” [WIDEO]

Zobacz również: 64-latka wyrzuciła szczeniaki na śmietnik. Teraz grozi jej surowa kara

źródło: wyborcza.pl, DoRzeczy.pl

(Visited 459 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj