Poseł Konfederacji Artur Dziambor był gościem „Śniadania Rymanowskiego” w Polsat News i odpowiedział na pytanie, czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych błędów i niespodzianek w ramach Polskiego Ładu. Zdaniem prawicowego polityka to dopiero początek problemów.

– Tutaj poseł powiedział, że jedną pensję nam zabiera inflacja. To jest oczywiście prawda, tylko po pierwsze część pensji zabiera nam państwo w podatkach – powiedział Artur Dziambor.

– Dzień wolności podatkowej przypada w czerwcu mniej więcej, więc trzeba to też brać pod uwagę, ile my tych podatków rzeczywiście płacimy. I rzeczywiście jest tak, jak pan minister Kanthak powiedział, że ci najmniej zarabiający dostaną do ręki 100 zł, może więcej, może trochę mniej, ale już ci, którzy zarabiają powyżej średniej, będą finansować, to po pierwsze. Po drugie, dostaną 100 zł więcej do ręki faktycznie w banknocie, ale potem będą przez inflację mieli odebrane kilkaset złotych. Biorąc pod uwagę stopień inflacji, to będzie grube kilkaset złotych – dodał poseł Konfederacji.

Polityk nawiązał przy tym do nieścisłości, które pojawiły się już w pierwszych dniach po wejściu w życie Polskiego Ładu. Są one związane przede wszystkim z niższymi wypłatami.

– Poza tym te problemy, które teraz są – te z nauczycielami, które były przez pierwszy tydzień, to one dopiero jutro wybuchną, ponieważ jutro się okaże, że masa będzie tego typu błędów – tłumaczył gość programu.

Wypowiedział również o pensjach posłów w dobie Polskiego Ładu i wypłatach w biurach poselskich mówiąc, że „posłowie mają bardzo różne wypłaty”.

– My mamy masę kar narzucanych, dodatków albo odbieranych nam pieniędzy za komisje itd. To są pomijalne rzeczy. Natomiast biuro poselskie, panie redaktorze, nawet w moim biurze poselskim mieliśmy problem z wypłatą dla pracownika na zleceniu, ponieważ nie wiadomo było czy on powinien dostać ileś tam złotych więcej, czy mniej. I rzeczywiście te problemy będą wszędzie – podkreślił Dziambor.

Zobacz również: Lewandowski o odejściu Sousy: „Szok, niedowierzanie i wielkie rozczarowanie” [WIDEO]

Zobacz również: Wpadka w „Dzień Dobry TVN” rozbawiła internautów: „Tutaj nie znaczymy terenu” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 165 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj