Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik zgodnie ze swoją tradycją zaatakował PiS i zachęcił opozycję, by zbojkotowała przyszłe wybory. Michnik w swoim artykule nawiązał do filozofii Karola Marksa, czyli „Manifestu Partii Komunistycznej”.

— Ponure widma dwóch pandemii krążą nad Polską. Wirusa, który zatruwa płuca, i PiS, który zatruwa umysły i serca Polaków — napisał Michnik, nawiązując do „Manifestu komunistycznego, który brzmi:

— Widmo krąży po Europie — widmo komunizmu. Wszystkie potęgi starej Europy połączyły się dla świętej nagonki przeciw temu widmu.

Adam Michnik przytoczył także dewizę charakterystyczną dla III Rzeszy.

— Te dwa widma zawarły szatański sojusz, by przekształcić demokratyczną Rzeczpospolitą w dyktaturę, gdzie człowiek będzie własnością państwa, gdzie będzie jedna partia, jedna władza, jeden wódz — podkreślił publicysta.

Po chwili zaczął ostro krytykować PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

— Długa jest lista kłamstw i manipulacji, łamania konstytucji i dobrych obyczajów przez rządy Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenia. Teraz doszedł do nich nowy pomysł: przeprowadzenia wyborów prezydenckich na wzór biblijny. W latach dyktatury komunistycznej mówiono o wyborach, że Pan Bóg przyprowadził Adamowi Ewę i rzekł: „Wybierz sobie żonę”. Teraz Polki i Polacy mają na tej samej zasadzie wybrać sobie Dudę. Są ludzie, którym, kiedy podajesz rękę, to potem musisz liczyć swoje palce — zaznaczył.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 213 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj